102 Adet iPhone Kaçırırken Yakalandı

Hong Konglu bir kadın vücuduna sarmış olduğu 102 adet iPhone ile Çin’e girmeye çalışırken yakalandı.

102 Adet iPhone Kaçırırken Yakalandı
102 Adet iPhone Kaçırırken Yakalandı Ezgi Eroğlu
Bu içerik 657 kez okundu.

Kadının şüpheli hareketlerinden ve sıcak havada üzerine giymiş olduğu kazak ile Çin polisinin dikkatini çekti. Kadını ilk başlarda terörist zanneden gümrük görevlileri, şüphelinin bacaklarının vücuduna göre orantısız şekilde ince görünmesi kadını ele veren başka bir detay oldu. Kadını dedektörden tekrardan geçirince alarmın ötmesiyle gümrük memurları kadının üzerini aradılar.

Aramalarda kadının vücudunda 102 adet iPhone’un yanı sıra 15 adet de lüks Tissot marka saat çıktı. Kadının üzerinde taşımış olduğu bu malların ağırlısı ise 20 kg’a yakın.

Apple cihazlarının Honk Kong’da daha ucuz olmasının yanı sıra, Çin’de ki vergilerin de Honk Kong’a göre daha yüksek olmasından dolayı bu tarz kaçakçılık işleri sürekli meydana geliyor. Yakalanamayan bazı kaçakçılar ise Çin’e girdikten sonra Honk Kong’dan çok ucuza almış oldukları bu ürünlerden oldukça fazla paralar kazanıyor.

Geçtiğimiz yıllarda da başka bir kaçakçı 150’ye yakın iPhone ile gümrük memurlarına yakalanmıştı. Kaçakçılığın her yerde mevcut olmasına rağmen bu kadar çok telefon kaçırma eylemine herhangi başka bir bölge de bu kadar çok rastlanmıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi