2016 Yılında e-Kitap Satışları Yüzde 20 Oranında Düşüş Yaşadı

Ülkemizde kitap okuma alışkanlığı günden güne azalmakta. Özellikle gelişmiş ülkelerde oldukça yüksek olan kitap okuma alışkanlığı 2016 yılında bir önceki yıla göre %20'den daha fazla düşüş yaşadı.

2016 Yılında e-Kitap Satışları Yüzde 20 Oranında Düşüş Yaşadı
2016 Yılında e-Kitap Satışları Yüzde 20 Oranında Düşüş Yaşadı Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 700 kez okundu.

İlk yıllarında oldukça popüler olan e-Kitap satışları yıllar geçtikçe tüm dünyada göreceli olarak keskin bir düşüşe geçti. Özellikle gelişmekte olan ülkelerde daha çok düşüş yaşayan e-Kitap satışları geçtiğimiz yıl bir önceki yıla oranla %20 civarında bir düşüş yaşadı.

İnternet üzerinden istenilen her kitaba ulaşılmasını sağlayan e-Kitap mağazalarında satışlar 2016 yılında diğer yıla göre %17 düşüş gördü. Bu düşüşün basılı yayına dönüşün artmasıyla birlikte meydana geldiğini belirten İngiltere Yayıncılar Birliği, basılı olarak satılan kitap sayısında ise yaklaşık olarak %7 oranında artış sağlandığını belirtti.

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle birlikte e-Kitap popülaritesinin aynı şekilde artış göstermemesi, insanların basılı yayınları sakin ortamlarda daha huzur verici bulması nedeniyle olabileceği analistler tarafından değerlendirildi.

Son dönemde akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar için geliştirilen birçok e-Kitap okuyucu uygulamasının, e-Kitap satışlarının düşmesinde bir başka faktör olduğu da düşünülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi