2018 Senesindeki iPhone Modellerinin LCD Kullanabileceği Açıklandı

2018 senesinde çıkacak iPhone modelleri için daha şimdiden pek çok sızıntı ve de dedikodu başlamış bir halde

2018 Senesindeki iPhone Modellerinin LCD Kullanabileceği Açıklandı
2018 Senesindeki iPhone Modellerinin LCD Kullanabileceği Açıklandı Mahmut Şahan
Bu içerik 604 kez okundu.

2018 senesinde çıkacak iPhone modelleri için daha şimdiden pek çok sızıntı ve de  dedikodu başlamış bir halde. Bilmekte olduğunuz gibi Apple şirketi, iPhone X modeli ile birlikte uzun zamandır değiştirmemiş olduğu tasarım anlayışını tamamen değiştirmiş ve de cihaz içerisinde OLED ekran kullamaya başlamıştı. Fakat OLED ekranlar hem şu an içerisinde iPhone X modelinin en pahalı parçalarından biri hem ise OLED‘den kaynaklı bir şekilde yeşil çizgi gibi problemler görülebilmekte.

İddiaya bakılır ise Apple şirketi, 2018 senesinde çıkartacağı iPhone modelleri için yeniden LCD’ye dönüş yapabilir.

Rosenblatt Securities firması içerisinde Jun Zhang‘ın analizine bakılır ise Apple şirketi, özellikle de üretim maliyetini karşılamak amacı ile bu şekilde bir yol izlemeye başlayacak. Öte yandan Zhang, iPhone 8S modelinin de bir önceki modellere bakarak pek çok değişiklik sunacak olduğunu da açık bir şekilde belirtiyor.


Şu an içerisinde yurtdışı fiyatları ile 64 GB‘lık olan modeli 999 dolarlık fiyatla satılmakta bulunan iPhone X modelinin en pahalı  durumda bulunan parçası OLED ekran şeklinde dikkat çekmekte. Bakalım Apple şirketi gelecek sene içerisinde gerçektende LCD’ye dönüş yaparak fiyat konusunda da bir indirim yapıp bunu tüketicilere yansıtmış olacak mı?

apple iphone x lcd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi