24 saatlik hikayeler artık Facebook Messenger’da!

Snapchat'in çok beğenilen "hikayeler" özelliği geçtiğimiz ay İnstagram'a gelmişti, bir ajans haberine göre bu popüler özelliğin yakında Facebook Messenger'da da yer alacağı söyleniyor.

Farklı bir uygulama olarak yayın hayatına başlayan Snapchat uygulaması çok beğenilmiş ve yüklenme oranları da bir hayli yüksek olmuştu. Snapchat’in hem farklı olmasını hem de çok beğenilmesini takip eden diğer sosyal medya siteleri Snapchat’in bazı özelliklerine bünyesine katmıştı. Snapchat’in hikayeler özelliğini ilk bünyesine dahil eden uygulama ise İnstagram olmuştu. Geçtiğimiz ay hikayeler özelliğini getiren İnstagram, kullanıcılarına sadece 24 saat boyunca yayınlanan 10 saniyeden oluşan fotoğraf ve video oluşturabilme imkanı sunmuştu.

İlk olarak Snapchat, ardından İntagram’da yer alan hikayeler özelliğinin şimdi de Facebook Messenger uygulamasında yer alması gündemde! TechCrunch isimli teknoloji sitesinde yayınlanan habere göre ünlü sosyal medya sitesi Facebook, denemelerini Polonya’da sürdürdüğü yeni özelliğinin ismini “Messenger Day” olarak seçmiş durumda. Facebook Messenger kullanıcıları  Messenger Day ismi verilen yeni özellik bünyesinde, Snapchat’in “Hikayeler” özelliğine benzer olarak, fotoğraf içerisinde; efekt, çıkartma, metin, filtre vb. detayları kullanabilecekler.

Messenger Day ismi verilen kısaca anlatmak gerekirse Snapchat ve İntagram’ın hikayeler özelliğine benzer Facebook Messenger’ın yeni özelliğinin şuanda sadece Polonyo’da küçük bir kullanıcı kitlesinde test ediliyor. Yeni hikayeler özelliğinin testlerin tamamlanmasının ardından ülkelere aşamalı bir biçimde sunulması bekleniyor. Söz konusu özelliğin Türk kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair bir bilgi ise henüz yok.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı