AbbVie gönüllüleri bu defa eğitim için seferber oldu

AbbVie Türkiye, Toplum Gönüllüleri Vakfı ile bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. “Olasılıklar Haftası” kapsamında tüm dünyadaki çalışanlarını harekete geçiren AbbVie’nin gönüllüleri bu defa eğitime destek olmak amacıyla seferber oldu

AbbVie gönüllüleri bu defa  eğitim için seferber oldu
AbbVie gönüllüleri bu defa  eğitim için seferber oldu Nehir Karakoçak
Bu içerik 512 kez okundu.

 

 

Global biyofarma şirketi AbbVie’nin 2014 yılında başlattığı “Olasılıklar Haftası” gönüllülük programı bu yıl Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle 26 Temmuz’da gerçekleştirildi. Dünya genelinde 50 ülkede 50’den fazla projenin hayata geçtiği “Olasılıklar Haftası” kapsamında 2017’de 6.000 AbbVie çalışanı, yaşadıkları ve çalıştıkları bölgelerdeki okullara ve topluma destek olmak için 26.000 saatten fazla gönüllü olarak çalıştı.

 

AbbVie ve Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilen projede İstanbul’da Avcılar Alsancak İlköğretim Okulu ve Ankara’da Mamak Köşklüdere İlköğretim Okulu’nun ihtiyaçları önceden belirlenerek giderildi. Tadilat kapsamında; okulların fiziksel şartları iyileştirildi. Öğrencilerin istekleri doğrultusunda duvarlar çizgi film karakterleriyle süslendi. Okul bahçesi çizgileri belirginleştirilerek oyun alanları çizildi. Merdiven kenarları ve giriş kapısı boyanarak yenilendi, hatıra pankartı hazırlandı. AbbVie çalışanları ayrıca ‘’Olasılıklar Haftası’’ ile ilgili heyecanlarını ve duygularını #AbbVieGivesBack hashtag’i ile sosyal medya hesaplarında paylaştı.

 

AbbVie Türkiye Kurumsal İletişim ve Hasta İlişkileri Direktörü Figen Şamdancı, eğitime destek olmak konusunda heyecanlarını gerçeğe dönüştürdüklerini ifade ederken; “AbbVie Türkiye olarak çalışanlarımızla birlikte toplumlara fayda sağlamayı hedefleyen ‘Olasılıklar Haftası’ projesini son üç yıldır ülkemizde de hayata geçiriyoruz. Gönüllü olarak çalıştığımız hafta kapsamında çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunarak gelecekteki başarılarına destek vermeyi hedefledik” dedi.

 

AbbVie Olasılıklar Haftası projeleri ile tüm dünyada bugüne kadar yüzbinlerce öğrenci, öğretmen, aile, hasta ve hasta yakınları, vatandaşlar ve çalışanların hayatlarına dokundu.

 

 

 

TOG Hakkında:

TOG, gençliğin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmeyi amaçlayan bir değişim ve dönüşüm projesi. Aralık 2002’de kurulan vakıf, gençlerin öncülüğünde ve yetişkinlerin rehberliğinde toplumsal barış, dayanışma ve değişimi amaçlıyor. Toplum Gönüllüsü gençler, üniversitelerinde kulüp, topluluk veya grup olarak örgütlenerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyorlar. Bu projeler, sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor ayrıca gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarını sağlayarak kişisel gelişimlerini destekliyor.

 

2016 yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 63.096 gencin katılımıyla 2.006 yerel, ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projesi/etkinliği/kampanyası gerçekleştiren Toplum Gönüllüleri, yerel kaynağı da harekete geçirerek tüm bu aktivitelere yerel halkın katılımını ve desteğini de sağlıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 80 ilinde gençlik grubu veya üniversite topluluğu/kulübü olarak faaliyet gösteren ve 129 örgütlenme ile aktif olan Toplum Gönüllüsü gençler, 405 akran eğitimi aldılar. Toplum Gönüllüsü gençler 2016 yılında 693.751 kişiye çok çeşitli alanlarda hizmet götürmeyi başardı.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi