Adil Kullanım Kotası'nın Esnetileceği Tarih Açıklandı!

Ülkemizde internet kullanan pek çok kişinin merakla beklediği haber olan Adil Kullanım Kotası'nda yapılacak olan iyileştirme tamamlandı. İşte yeni uygulamanın hayata geçeceği tarih!

Adil Kullanım Kotası'nın Esnetileceği Tarih Açıklandı!
Adil Kullanım Kotası'nın Esnetileceği Tarih Açıklandı! Burak AYDIN
Bu içerik 1021 kez okundu.

Bilindiği gibi ülkemizde internet alanında yapılacak olan ve pek çok kişinin merakla beklediği Adil Kullanım Kotası iyileştirmesinde sona gelindi.  Kısa bir süre önce Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan uzun süredir beklenen yeni Adil Kullanım Kotası çalışmasını kullanıcılara paylaşmıştı.

Ülkemizde uzun süredir yürütülmekte olan Adil Kullanım Kotası'nın 1 Mayıs 2017'den sonra aşamalı olarak kaldırılacağı açıklandı. Ülkemizde 2018 sonu itibariyle tamamen ters edilecek olan Adil Kullanım Kotasıyla ilgili olarak yürütülen son çalışmalarda da sona gelindi.

Üç hafta içerisinde hayata geçmeye başlayacak olan yeni Adil Kullanım Kotası uygulamasına dair gerekli son bilgiler ülkemizde faaliyet gösteren servis sağlayıcılarına gönderilmeye başlandı.

adil-kullanım-kotası

Yeni Adil Kullanım Kotası'yla birlikte artık kullanıcılar paketlerindeki hızı kesintisiz bir şekilde ay sonun kadar alabilecekler yani kullanıcıların fazla indirme ya da izleme yaptıkları aylarda kota belli bir seviyeye düşmeyecek. Buna ek olarak ilk başlarda hızlar daha adil bir seviyeye çekilecek ve gece 02:00 ile 08:00 arasında yapılan indirmeler internet kotasına etki etmeyecek.

Bilindiği gibi kısa bir süre önce ülkemizde faaliyet gösteren TurkNet uyguladığı Adil Kullanım Kotasını kaldırdığını açıklamıştı. Bakalım 1 Mayıs 2017 itibariyle ülkemizde Adil Kullanım Kotası'na dair iyileştirmeler hayata geçecek mi ?

internet adil kullanım kotası akk türknet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi