Adil Kullanım Noktası Kalkıyor Ama Kota Geliyor!

Pek çok kişinin beklediği BTK'nın İnternet Servis Sağlayıcılarına ilettiği yeni AKK düzenlemesi 1 Mayıs 2017 tarihinde yürürlüğe girmesine saatler kala servis sağlayıcılarının yeni oyunları ortaya çıktı!

Adil Kullanım Noktası Kalkıyor Ama Kota Geliyor!
Adil Kullanım Noktası Kalkıyor Ama Kota Geliyor! Burak AYDIN
Bu içerik 1199 kez okundu.

Uzun uğraşlar sonucunda BTK sonunda aslında hiç adil olmayan adil kullanım kotasına el atmış ve sonunda adil kullanım kotasını daha adil bir hale getirmişti. Ülkemizde pek çok kişi tarafından büyük bir sevinçle karşılanan bu durum karşısında servis sağlayıcıları yeni bir üç kağıtçılıkla kullanıcıların karşısına çıktı.

SuperOnline bayilerine SuperOnline tarafından gönderilen maillere bakılırsa bir zamanlar hayatımızda olan ve kullanıcıları canından bezdiren "Kota" uygulaması geri geliyor. SuperOnline'ın SuperOnline bayilerine gönderdiği maile göre 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren gece 02:00 ile 08:00 saatleri arasında herhangi bir kota uygulanmayacak ancak gündüz kullanımlarında kullanıcıların bir kotası olacak.

akn-düzenlemesi

Gönderilen maile bakıldığında kullanıcıların gündüz kullanımları için ekstra kota almaları gerekecek. Kullanıcıların kotaları dolduğunda ise 1 GB = 1 TL olarak ücretlendirilecek. Devletin kendi işletmesi olan Kablonet'te ise 1 GB'lık internet kullanımının bedeli 2 TL olacak. Kullanıcılar eğer ki kotayı toplu halde almak isterlerse 50 GB kota 25 TL, 100 GB kotanın fiyatı ise 40 TL olacak. Ayrıca satın aldığınız kotanız etkinken internet hızınız çok hızlı olacakken gece 02:00 ile 08:00 arasında internet bağlantınız sınırsız olmasına rağmen düşük hıza sahip olacak.

Son olarak bu durum karşısında henüz SuperOnline ve Kablonet bir açıklama yapmış değil. Bakalım 1 Mayıs tarihinden sonra ülkemizde Adil Kullanım Kotası alanında daha nasıl oyunlar dönecek? 

internet btk kota adil kullanım superonline kablonet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
muhittin     2017-05-01 bugün 1 mayıs itibari ile hemen türkcell bayiini aradım böyle bir bilgi yokmuş ve böyle bir uygulamaları yokmuş
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi