Akıllı telefon pazarına dönen Nokia’dan ilk sızıntılar geldi!

Akıllı telefonlar çıkmadan önce telefon pazarının büyük çoğunluğunu elinde bulunduran ancak akıllı telefonlar çıktıktan sonra neredeyse pazardan silinen Nokia’nın tekrardan harekete geçti. Nokia’nın piyasaya süreceği telefonlardan ilk sızıntılar gelmeye başladı.

Telefon piyasasının en eskilerinden olan Nokia’nın yıl sonunda 2 farklı cihazı piyasaya sürmesi bekleniyor. Bencmark testlerinde görüntülenen bu cihazların Android pazarında büyük yankı uyandırması bekleniyor. Bu cihazlar arasında en çok dikkat çekeni ise Nokia 5320 olarak adlandırılan model. 4 çekirdekli işlemciye sahip telefonun 2.27 GHz frekansı ile çalıştığı bilgisinin yanı sıra cihazın 2 GB RAM‘e sahip olacağı da sızan bilgiler arasında.

TeknoBilgi ekibi olarak böyle güçlü bir işlemciye sahip bir telefonda ram miktarının neden bu kadar az olduğunu sorguladık ancak konu hakkında kesin bir görüşe varamadık. 6 GB rame geçmeyi düşünen pazarın ileri gelen firmaları düşünüldüğünde Nokia’nın neden 2 GB ram tercih ettiği akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Diğer bir model olarak karşımıza çıkan Nokia RM – 1490 modelinin özellikleri Nokia 5320 modeline göre biraz daha düşük gözüküyor. Ayrıca RM – 1490 modelinde Android 4.2.2’nin kullanılması akıllara başka bir soru işareti daha getiriyor. Ancak Nokia’nın cihazlarda bilinçli olarak bu özellikleri kullandığı, piyasaya süreceği cihazlardaki özelliklerin bu özellikler olmadığı söyleniyor.


1 Yorum

Yorum Yap
  1. androiduser
    Ekim 04, 15:10 androiduser

    nokia için bu iş bitti. eski kazandıklarını yeseler bir ömür yeter

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı