Akıllı Telefonlara İndirilen Uygulamalar Hesaplarınızın Ele Geçirilmesine Neden Olabilir!

Günümüzde artık pek çok kullanıcı işlerini akıllı telefonları üzerinden indirdikleri uygulamalarla yapıyor. Kullanıcıların bilinçsizce indirdikleri bu uygulamalar kullanıcıların başına büyük dertler açabilir!

Akıllı Telefonlara İndirilen Uygulamalar Hesaplarınızın Ele Geçirilmesine Neden Olabilir!
Akıllı Telefonlara İndirilen Uygulamalar Hesaplarınızın Ele Geçirilmesine Neden Olabilir! Burak AYDIN
Bu içerik 554 kez okundu.

Akıllı telefonlar artık hayatımızın olmazsa olmaz teknolojik ürünleri. Pek çok kullanıcı özellikle akıllı telefonların ekranlarının büyümeye başlamasıyla birlikte işlerini akıllı telefonlar üzerinden hallediyor. Bu anlamda kullanıcıların imdadına koşan uygulamalardan bazıları kullanıcılara yarar yerine zarar getirebilir.

Uzmanların açıklamalarına göre akıllı telefonların kullanımının artmasıyla birlikte özellikle son zamanlarda arayanın kim olduğunu söyleyen uygulamalar kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılmaya başlandı.

Uzmanlar ilk bakışta pek çok kullanıcı için hayat kurtarıcı olarak görülen bu tarz uygulamaların askında göründükleri kadar masum olmadıklarını dile getirdi.

Kullanıcılar bu tarz uygulamaları indirdikten sonra çeşitli ekranlardan çeşitli onaylar veriyor. Pek çok kullanıcının okumadan onayladığı bu ekranlar aslında kullanıcıların sonradan canını yakabiliyor.

Onaylar verildikten sonra kullanıcıların rehberlerine erişim imkanına sahip olan bu uygulamalar sonrasında bu numaraları sisteminde kaydediyor.

Kullanıcıların rehberinde yer alan bu bilgileri kopyalayan kullanıcılar büyük sorunlarla baş başa kalıyor. Sonrasında bu bilgiler kötü niyetli kişilerin ellerine geçebiliyor kullanıcıların  bilgileri bu şekilde çalınmış oluyor.

Uzmanların tavsiyelerine göre bu tarz uygulamalar bir an önce akıllı telefonlardan silinmeli ve silinmeden önce de tüm veriler temizlenmeli. 

cia kim aramış akıllı telefon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi