ALİAĞALI ATAKAN MERT BİÇER, BREZİLYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Petkim sponsorluğunda Aliağa’da düzenlenen Aliağa Okullar Arası Satranç Turnuvası’nda birinci olan Atakan Mert Biçer, Brezilya’da Türkiye’yi temsil edecek. Biçer, 21-31 Ağustos’ta dünya şampiyonluğu için yarışacak.

ALİAĞALI ATAKAN MERT BİÇER, BREZİLYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK
ALİAĞALI ATAKAN MERT BİÇER, BREZİLYA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK Nehir Karakoçak
Bu içerik 654 kez okundu.

Petkim sponsorluğunda 30 Aralık 2016’da düzenlenen Aliağa Okullar Arası Satranç Turnuvası’nda birinci olan 10 yaşındaki Atakan Mert Biçer, Türkiye Satranç Şampiyonası’nda da birinciliği bırakmayarak Dünya Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Atakan Mert Biçer, 21-31 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’nın Poços de Caldas kentinde yapılacak ve 8-10-12 yaş altı grubu çocukların yarışacağı Dünya Yaş Grupları Satranç Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

 

ÇOCUKLARA VE EĞİTİME DESTEK SÜRÜYOR

Ege Bölgesi’nin en büyük ihracatçısı olan Petkim, bölgeyi kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle de desteklemeye devam ediyor. Bu kapsamda ocak ayında, Petkim Ana Sponsorluğu’nda ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat Spor Proje Ekibi’nin katkılarıyla Aliağa Okullar Arası Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Aliağa İlçesi genelindeki tüm ilk ve ortaokullardan 101 öğrencinin katılımıyla düzenlenen Satranç Turnuvası’nda Atakan Mert Biçer birinci oldu.

 

Öğrencilerin hızlı karar verme ve rasyonel düşünme becerilerini geliştirmeleri için önemli bir spor dalı olan satrancın yaygınlaştırılmasına destek vermek amacıyla hayata geçirilen turnuvanın, önümüzdeki yıllarda da Petkim sponsorluğunda sürdürülmesi planlanıyor. Petkim daha önce, ‘‘İyilik Şampiyonası” ile Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Bitlis’in Hizan ve Van’ın Çatak ilçesindeki okullar için oyuncak toplamıştı. Yine Aliağa’daki çocuklar için kitap bağış kampanyası düzenlenmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi