Alışverişte Güneş Gözlüğü Dönemi Başlıyor!

Ünlü ödeme yöntemi firması olan Visa, güneş gözlüğüyle temassız ödeme yöntemi geliştirdiğini açıkladı!

Alışverişte Güneş Gözlüğü Dönemi Başlıyor!
Alışverişte Güneş Gözlüğü Dönemi Başlıyor! Burak AYDIN
Bu içerik 652 kez okundu.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin kullanımlarının artmasıyla birlikte ödeme yöntemleri de bu anlamda gelişiyor. Alışverişte güneş gözlüğüyle ödeme dönemi başlıyor!

Kredi kartı ödeme sistemi sağlayan önemli firmalardan birisi olan Visa, kartsız ödeme imkanı sunan NFC teknolojisini bir güneş gözlüğü üzerinde kullanarak kullanıcıların sadece güneş gözlükleri üzerinden temassız ve zahmetsiz ödeme yapmasını mümkün kılıyor. Visa'nın NFC destekli güneş gözlüklerinin sörf yapan ve tatile çıkan kişiler tarafından büyük bir beğeniyle kullanılacağı düşünülüyor. 

İlk Olarak Avustralya'da Test Edilecek!

Visa geliştirdiği bu NFC destekli güneş gözlüklerinin prototiplerini ilk olarak Avustralya'da yapılacak olan Quiksilver Pro ve Roxy Pro sörf müsabakasına katılacak olan yarışmacılara sunup test ettikten sonra diğer kullanıcıların beğenisine sunacağı açıklandı. 

Ne Zaman Sunulacağı Ve Fiyatının Ne Olacağı Belli Değil!

Visa'nın şimdilik tanıtım aşamasında olan bu temassız özellikli güneş gözlüklerini diğer kullanıcılara ne zaman sunacağı ve fiyatının ne olacağı bilinmezken bu yeni teknolojinin ülkemizde kullanılıp kullanılmayacağı ise bilinmiyor. 

 

visa nfc güneş gözlüğü ödeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi