Alphabet 2017 Yılı İlk Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Google'ın ana şirketi Alphabet, 2017 yılı ilk çeyreğinin finansal değerlendirmesini yaparak açıkladı.

Alphabet 2017 Yılı İlk Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı
Alphabet 2017 Yılı İlk Çeyrek Finansal Sonuçlarını Açıkladı Ezgi Eroğlu
Bu içerik 594 kez okundu.

Google'ıda bünyesinde barındıran ve ana şirketi olan Alphabet, 2017 yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklarken, şirketin AB'nin kendisine geçen ayda vermiş olduğu cezadan dolayı düşüşün yaşandığı ve bu düşüşün rekor seviyede olduğunu düşündükleri belirtiliyor.

2017 yılının ilk çeyrek ayında Alphabet’in toplam net geliri 3.5 milyar dolara ulaştığı belirtilirken, bir yıl öncesinde öngörülen ve açıklanan 4.9 milyar doların gerisinde kaldığı görüldü.

Ancak öte yandan bunların yanı sıra Alphabet, AB’nin verdiği para cezasının 2.7 milyar doların olmasının yanında, net gelirinin 6.3 milyar dolar olmasının beklenildiği belirtiliyor.

Dolayısıyla şirketin düzenli olarak para cezası ödemeyeceği göz önünde bulundurulursa, bu yıl ilk çeyrekte yaşanan düşüşün, Alphabet’in işinde her hangi bir sorun teşkil etmeyeceği, Alphabet yetkilileri tarafından açıklanıyor.

Genel olarak bünyesinde Verily, Nest, Google Fiber gibi bulunan şirketlerden alınan 248 dolarlık diğer projeler ile birlikte, google’ın geliri 25.8 milyar dolar olarak gerçekleştiği görülse de diğer yandan ise bünyesinde barındırdığı şirketlerin bir kısmının düşüşe neden olduğu belirtiliyor.

Ancak şirketin genel kanısı, büyümenin kesinlikle doğru eğilim yönünde olduğu söylenirken, geçen yılın aynı dönem çeyreğinde kaydedilen 185 milyon dolarlık gelirin, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 34’lük bir artışın olduğu açıklandı.

Son olarak Alphabet’ten yapılan açıklamada, “Pixel telefonları, Google Home, Google Play Store gibi donanımlar, Google’ın diğer gelir segmentleri içerisinde her zaman ilgi çekici oluyor ve kar zarar durumunu dengeliyor” denildi.

Alphabet Google 2017 yılı finansal açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi