Amazon İle Google Şirketleri Birbirlerine Girdi

Google şirketi dünya üstünde yer alan en büyük bilişim devlerinden bir tanesi olabilir ancak galiba bir takım şeyler hiçbir şekilde değişmiyor.

Amazon İle Google Şirketleri Birbirlerine Girdi
Amazon İle Google Şirketleri Birbirlerine Girdi Mahmut Şahan
Bu içerik 742 kez okundu.

Google şirketi dünya üstünde yer alan en büyük bilişim devlerinden bir tanesi olabilir ancak galiba bir takım şeyler hiçbir şekilde değişmiyor. Bilmekte olduğunuz gibi şu sıralarda IoT‘nin yaygın bir duruma gelmesi ile beraber Amazon ve de Apple gibi şirketler arka arkaya kişisel asistanların uygulamaları ve cihazları üstüne eğilmeye başladılar.

İşte bahsi geçen bu cihazlardan bir tanesi olarak öne çıkan Amazon Echo Show, Google ile Amazon’un arasını çok fena bir durumda açmışa benzemekte. Bunu ise nerden mi bilmekteyiz? Eh, tahmin edebilmek çok zor değil zira internete bağlanmış olan her cihaza konulduğu bilinen bir uygulama Echo Show üzerinden tamamen kaldırdı.

Amazon şirketi ise  bu durumdan fazlası ile şikayetçi  bir durumda olduğunu açıkladı. Bu şekilde önemli  durumdaki bir uygulamanın tek bir tane uyarı veyahut problem olmadan 7 inç büyüklüğündeki ekranı ile dikkatleri çekmeyi başaran Echo Show üstünden kaldırılmış olması herkesin kafalarını karıştırmış  bir durumda.

Amazon şirketinin  yetkilileri gerçekleşen bu hamleye karşı  bütün haklarını arayacak olduklarını belirtirken, durum ise hiç bir şekilde ''kabul edilemez’' tarzında değerlendirildi. Bakalım  gerçekleşmiş olan bu ilginç gelişmenin hemen sonrasında kişisel asistan savaşı konusunda tam olarak nasıl bir yol haritası çizilmiş olacak. 

google amazon echo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi