Amazon Şirketinden Kendisini İmha Edebilmekte Olan Drone

Drone'la siparişlerin teslimatı, özellikle de Amazon şirketi gibi devlerin gerçekleştirdiği çalışmalarla hızla yaygınlaşmakta.

Amazon Şirketinden Kendisini İmha Edebilmekte Olan Drone
Amazon Şirketinden Kendisini İmha Edebilmekte Olan Drone Mahmut Şahan
Bu içerik 658 kez okundu.

Drone'la siparişlerin teslimatı, özellikle de Amazon şirketi gibi devlerin gerçekleştirdiği çalışmalarla hızla yaygınlaşmakta. Bu konu ile ilgili akıllara takılmış olan en büyük sorulardan bir tanesi ise, taşıma esnasında herhangi bir  şekilde olumsuzluk yaşanması durumunda ne olacak?

Taşıma işlemi esnasında ortaya çıkmış olan bir arıza sebebiyle, drone’un herhangi bir tane evin ya da insanın üzerine düşmesini hiç kimse istemez. Bu durumun çok ciddi hasar ve  de yaralanmalara yol açabilecek olduğunu da göz önünde bulundurmakta olan Amazon  şirketi yeni almış olduğu patentle bu konuda fazlasıyla önemli bir proje üstünde çalışıyor.

Arıza halinde kendisini havadayken parçalara ayırabilen drone sistemi için alınmış olan patentin temelinde, pil patlaması ya da pervane arızası gibi uçuşun süremeyeceği çok ciddi arızalar yer almakta.

Parçalama işleminin hemen öncesinde uçuşun rotasını, hava koşullarını ve de yakında yer alan arazilerin durumunu incelemiş olan denetleyiciler süreci  de buna göre yönetmiş olacak.

Patentle alakalı paylaşılmış olan görselde, arızadan sonra parçalanma süreci başlamış olan ve taşıdığı paketi bir ağaç üstüne bıraktıktan sonrasında ise parçaları boş alanlara ve de küçük bir gölün üstüne dağılan bir tane drone gösterilmekte.

Elbette ki, herhangi bir şekilde patentle benzeyen şekilde bu sistemin kullanılabilir duruma gelecek olduğuna garanti verilmemekte. Firma, geçmiş olduğumuz dönemlerde paketlerin içine yerleştirilmiş olan paraşütler, büyük şehirler içerisinde dağıtım amacıyla arı kovanları ve de balina taşımakta bulunan körükler dahil olmak üzere pek çok değişik konsepti de patentledi.

Günlük hayatta Amazon şirketinin drone ile teslimat hususunda çok daha fazla zorlukla karşı karşıya bulunduğunu söylememizde hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır. çünkü, binlerce sayıdaki drone’un yönetilmiş olduğu bir üs kurmak ve de insanları dronela teslimat açısından ikna etmek çözülmesi gerekli sorunların ilk sırasında gelmekte.

amazon drone kargo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi