Amazon'a Ait Mobil Alışveriş Uygulamasının Türkçe Desteği Duyuruldu

Amazon platformunu Türkçe olarak kullanmayı tercih etmekte bulunan herkes, artık Amazon.de sitesinin mobil alışveriş ile ilgili uygulamasını da Türkçe bir şekilde kullanabilecek.

Amazon'a Ait Mobil Alışveriş Uygulamasının Türkçe Desteği Duyuruldu
Amazon'a Ait Mobil Alışveriş Uygulamasının Türkçe Desteği Duyuruldu Mahmut Şahan
Bu içerik 607 kez okundu.

Amazon platformunu Türkçe olarak kullanmayı tercih etmekte bulunan herkes, artık Amazon.de sitesinin mobil alışveriş  ile ilgili uygulamasını da Türkçe bir şekilde kullanabilecek. 

Böylelikle kendi ana dilinde rahatça alışveriş yapabilecek. Uygulamada, sipariş ve kargo bilgilerinin yanı sıra uygulamanın gezinti menüsü, yardım sayfaları ve milyonlarca ürün adına da Türkçe olarak ulaşılabilecek.

Müşteriler, Amazon uygulamasını uygulama mağazalarından indirebilir ve mobil cihazlarından mevcut Amazon hesaplarına giriş yaparak anında mobil alışverişe başlayabilirler. Uygulamanın dilini değiştirmek için müşterilerin, uygulama ekranının sol üst köşesinde bulunan "Ana Menü" alanına dokunarak menüye ulaşmaları, sonrasında ise “Ayarlar” menüsünde bulunan "Ülke ve Dil" seçeneklerine dokunarak alışveriş yapmak istedikleri ülkenin sitesini ve desteklenen diller arasından kullanmak istedikleri dili seçmeleri yeterli olacak. 

 

Amazon.de mobil alışveriş uygulamasını kullanan müşteriler, geniş bir ürün yelpazesinden ve Amazon’un hızlı ve güvenilir lojistik ağı ile sunduğu teslimat hizmetinden yararlanabilecekler. Türkçe dil seçeneği; masaüstü tarayıcılar, cep telefonları ve tabletlerde destekleniyor. Tercih edilen dil seçeneği, müşteri profilinde saklanabilir ve müşterilerin siteyi veya uygulamayı her kullandıklarında dil tercihlerini yeniden değiştirmeleri gerekmeyecek.

Amazon.de web sitesi 2015 yılında İngilizce, 2016 yılında ise Felemenkçe, Lehçe ve Türkçe dil seçeneklerini müşterilerinin hizmetine sunmuştu. Mobil alışveriş uygulamasına yakın zamanda eklenen İngilizce ve Felemenkçenin ardından müşteriler artık Türkçe ve Lehçe dil seçeneklerini de kullanabilecek. Türkçe dil desteği, müşterilere daha bilinçli alışveriş yapma olanağı sağlarken, her ölçekten satıcıya Türk müşterilere ulaşarak işlerini uluslararası mecraya taşıma şansı sunuyor.

amazon alışveriş uygulaması türkçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi