AMD'ye Ait VEGA Ekran Kartları Çok Enerji Tüketmekte

MSI şirketinin pazarlama şefine dayandırılmış olan bazı bilgilere göre Vega modelindeki ekran kartları beklenenin fazlası ile üstünde bir ısıl tasarım gücüne de sahip durumda olacak.

AMD'ye Ait VEGA Ekran Kartları Çok Enerji Tüketmekte
AMD'ye Ait VEGA Ekran Kartları Çok Enerji Tüketmekte Mahmut Şahan
Bu içerik 764 kez okundu.

MSI şirketinin pazarlama şefine dayandırılmış olan bazı bilgilere göre Vega modelindeki ekran kartları beklenenin fazlası ile üstünde bir ısıl tasarım gücüne de sahip  durumda olacak. Bunun sebebi ise harcamış olduğu güç.

AMD şirketinin bugüne kadarki en güçlü grafik mimarisi şeklinde tanımlamış olduğu Vega piyasaya çıkmak üzre. Nvidia şirketinin üst seviyedeki ekran kartları ile kapışmaya gelmiş olan Radeon RX Vega ekran kartlarının bunun ile beraber bir dezavantajı da bulunabilir.
 
MSI'ın pazarlama şefine dayandırılmış olan bilgilere göre bu Vega ekran kartları  aslında beklenenin çok üstünde bir ısıl tasarım gücüne da sahip  durumda olacak. Halen net bilgiler bulunmuyor fakat sıvı soğutmalı  olan Vega Frontier Edition versiyonu içerisinde 375W'luk bir ısıl tasarım gücü bulunuyor. En azından ise sıvı soğutmalı durumdaki özelleştirilmiş ekran kartları içerisinde bu seviyeye çıkılacak olduğunu da belirtebiliriz.  AMD’y ait Tesla P100 isimli hızlandırıcısını bile işlem performansı şeklinde geride bırakmış olduğunu açıkladığı Vega çekirdeği anlaşılıyorki bu gücü karşılamak amacı ile fazlası ile yüksek bir enerji tüketimini yapmak mecburiyetinde. 

Nvidia’ya ait en güçlü durumdaki son kullanıcı kartlarından Titan Xp modeli bile 250W'luk bir ısıl tasarım gücüne sahip durumda. Bu bakımdan ise enerji verimliliğinin karşılaştırmalarında muhtemel olarak AMD’nin az da olsa başı ağrımaya başlayabilir.  Kaynaklar ise MSI şirketinin Vega ekran kartları içerisinde ısıl tasarım güçlerini optimize etmiş olduğunu ve de değişik senaryolarda değişik enerji tüketimi belirlemiş olduğunu da ifade etmekte. 

amd vega msı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi