AMP Uyumlu Siteler En Az 2 Kat Daha Hızlı Yüklenecek

Hızlandırılmış mobil sayfalar adıyla 2015 yılında proje olarak duyurulan ve aradan geçen sürede inanılmaz bir başarı yakalayan AMP sayfalar getirilen güncelleme ile iki kat daha hızlı yüklenebilecek.

AMP Uyumlu Siteler En Az 2 Kat Daha Hızlı Yüklenecek
AMP Uyumlu Siteler En Az 2 Kat Daha Hızlı Yüklenecek Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 818 kez okundu.

Google I/O etkinliklerinde AMP uyumlu sayfalar ile ilgili geliştirmeler hakkında bazı bilgiler verildi. Artık AMP uyumlu web sayfalarının eskiye oranla en az iki kat daha hızlı yüklenebileceği belirtilirken bu projeye verilen önem bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Google'ın 2015 yılının son çeyreğinde duyurduğu AMP projesi aradan geçen zaman diliminde yaşanan mobil teknolojilerde hızlı ilerleme nedeniyle ön plana çıkmayı başardı. Bu proje ile uyumlu web sitelerin sayfalarının iki kat daha hızlı yüklenebildiği de son I/O etkinliklerinde duyuruldu.

2016 yılının son aylarında arama motoru devi Google'da listelenmeye başlayan AMP sayfaların bugünkü sayısı 2 milyarı geçerken uyumlu site sayısının da 1 milyona yaklaştığı belirtildi.

Mobil sayfalara göre AMP sayfalar yüklenme hızı ve harcanan veri açısından yarı yarıya kazanım sağlanırken kullanıcılar tarafından da olumlu geribildirimler alarak gelişimini sürdürmeye devam ediyor.

AMP uyumlu sayfalar sadece Google arama motorunda değil Yahoo Japan, Bing, Baidu gibi arama motorları da artık bu sayfaları desteklemeye başladı. AMP projesine geçiş yapan veya bu alanda çalışmalarını yürüten dünyanın en büyük firmaları arasında Weibo, Twitter, Tumblr ve eBay gibi sitelerin de yer aldığı belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi