Android 8.1 Sürümüyle Beraber Kullanılmamakta Olan Uygulamalarda Küçülecek

Google şirketinin popüler durumdaki işletim sistemi olan Android 8.1 sürümüyle beraber karşımıza çıkmaya hazırlanır iken çok daha yeni bir özelliği daha ortaya çıkmış oldu.

Android 8.1 Sürümüyle Beraber Kullanılmamakta Olan Uygulamalarda Küçülecek
Android 8.1 Sürümüyle Beraber Kullanılmamakta Olan Uygulamalarda Küçülecek Mahmut Şahan
Bu içerik 727 kez okundu.

Google şirketinin popüler durumdaki işletim sistemi olan Android 8.1 sürümüyle beraber karşımıza çıkmaya hazırlanır iken çok daha yeni bir özelliği daha ortaya çıkmış oldu. Oreo ile birlikte kullanılmamakta olan uygulamaların boyutları daha da küçültülebilecek.

Fazlası ile geniş bir kitleye hitap etmekte bulunan Android platformu, çok düşük donanımdan en üst seviye donanıma kadar pek çok cihazda kullanılmakta. Dolayısı ile her cihazda  çok yüksek depolama kapasiteleri de maalesef yer alamamakta.

Akıllı telefonlarda yer alan en büyük problemler durumuna gelmiş olan depolama alanı problemini çözmek amacı ile Google fazlasıyla mantıklı bir geliştirme üstünde çalışmakta. Ortaya çıkmış olan bilgilere bakılırsa Android 8.1 isimli sürümü ile birlikte telefonunuz kullanmamakta olduğunuz uygulamaların boyutunu küçültüp hafıza kullanımına da destek olacak.

Özellikle giriş seviyesinde yer alan modellerde 8 GB gibi fazlası ile düşük kapasitesi bulunan modellerde yaşam kurtarabilecek olduğu açıklanan bu özelliği kullanıp kullanmamakta tamamen size kalmış.

Bunun yanında yeni Android sürümü içerisinde batarya konusunda da pek çok geliştirmeler uygulanıyor olacak. Aşırı bir pil tüketimine sebep olan uygulamalar özel bir uyarı ile kullanıcıya bildirilmiş olacak ve kullanıcı dilediği zaman bu uygulamanın pil tüketimine de kolay bir şekilde müdahale edebilecek.

google android oreo android 8.1
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi