Android Cihazlarda Selfie İsteyen Virüs Geliştirilmiş

Dolandırıcılar Android cihazları kullananların kişisel ve banka bilgilerine erişmek için yeni bir virüs geliştirdi.

Dolandırıcılar insanların kişisel bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini elde etmek için her türlü yolu deniyorlar. Özellikle virüs kullanarak akıllı telefonlara giren dolandırıcılar, kişiye ait her türlü bilgiye kısa sürede erişebiliyor.

Bu virüslerden bir tanesi android cihazlar için gündeme geldi. Android cihazlar için kullanılan yeni bir virüs, Android kullanıcılarına uyarı yapılmasına neden oldu. Virüsü tespit edenler Kaspersky ve McAfee oldu.

Yeni Virüs Oldukça Tehlikeli

Android cihazlarda geçerli olan bu yeni virüsün oldukça tehlikeli olduğu belirtildi. Akıllı telefonlara indirildiği zaman direkt olarak bankacılık bilgilerini elde etmeye çalışan virüs, sizi büyük bir sıkıntıya sokabilir.

Korsan bir yazılım ile akıllı telefonlara yerleşen virüs, sanki Google Play Store’dan gelmiş gibi bir sayfa açıyor ve kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Bu şekilde kredi kartı bilgilerinizi elde edemeyen virüs bir adım daha ileriye gidiyor ve elinizde kimlik kartınızın bulunduğu bir selfie çekmenizi istiyor. Bu selfie sayesinde sizin kişisel bilgilerinize ulaşıyor ve banka hesaplarınıza kolayca erişim sağlıyor.

Virüsün şu anda Çin ve Singapur’da oldukça fazla kişiyi dolandırdığı gelen haberler arasında. Bu nedenle hangi uygulama olursa olsun asla kişisel ya da banka bilgilerinizi vermemeniz ve kimliğinizle selfie çekmemeniz konusunda sizlere uyarıda bulunuyoruz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı