Android İçin YouTube Uygulaması Önemli Bir Güncelleme Alıyor!

Popüler video uygulaması olan YouTube Android işletim sistemi için çok önemli bir güncelleme alacak. Bu yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar çok önemli bir özelliğe sahip olacak!

Android İçin YouTube Uygulaması Önemli Bir Güncelleme Alıyor!
Android İçin YouTube Uygulaması Önemli Bir Güncelleme Alıyor! Burak AYDIN
Bu içerik 1146 kez okundu.

Mobil cihazların kullanımının artmasıyla birlikte kullanıcılar artık tüm işlerini mobil cihazlar üzerinden yapmaya başladı. Kullanıcıların mobil cihazlar üzerinde en çok kullandığı uygulamaların başında gelen YouTube Android üzerinde kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için yeni bir tasarım üzerinde çalışıyor.

YouTube'un Android platformu için test ettiği yeni YouTube uygulamasıyla birlikte kullanıcılar YouTube'un iOS uygulamasında kullanıcılara sunduğu benzer özelliğin daha gelişmiş halini kullanacak.

youtube-android

Gelen görsellere göre YouTube'un yeni Android uygulamasında oynatılan videoyu küçük bir pencerede göstermek yerine ekranın altında bir bar görülecek. Bu bar üzerinde kullanıcılar videoyu durdurma ve başlatma gibi ek seçeneklere sahip olacak.

Görsellerde ortaya çıktığı gibi YouTube üzerinde oynatılan bir videoyu kullanıcılar küçülttüklerinde ekranın sonunda bir dikdörtgen şeklinde bir bar belirecek.

Kullanıcılar YouTube üzerinden videolar izlerken zaman çubuğu üzerinde bir noktaya dokunduklarında videonun o kısmı oynatılmaya başlanacak. Bilindiği gibi YouTube bu özelliği daha önceden iOS için sunuyordu.

YouTube Android uygulamasında player kısmıyla birlikte önemli bazı özellikleri de gerçekleştirecek. YouTube'un  şimdilik Android işletim sistemi için gerçekleştirdiği bu testlerin ardından YouTube kısa bir sürenin ardından iOS sürümünde de önemli yenilikleri kullanıcılarına sunabilir. Bakalım YouTube bu özelliği ne zaman kullanıcılara sunacak?

youtube ios android video bar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi