Android İşletim Sisteminde Yeni Bir Zararlı Yazılım Bulundu!

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android üzerinde çok ciddi yeni bir zararlı yazılım bulundu!

Android İşletim Sisteminde Yeni Bir Zararlı Yazılım Bulundu!
Android İşletim Sisteminde Yeni Bir Zararlı Yazılım Bulundu! Burak AYDIN
Bu içerik 619 kez okundu.

Dünya üzerinde milyonlarca kişinin kullandığı mobil işletim sistemi Android üzerinde gün geçmiyor ki yeni bir zararlı yazılım ortaya çıkmasın. Google'ın her kısa sürelerde Android için güvenlik yamaları yayınlaması bile Android sisteminde olan zararlı yazılımları kapatmaya yetmiyor.

Yeni geliştirilmiş olan zararlı yazılımla birlikte Android işletim sistemi üzerinde kullanıcıların izni olmadan bütün işlemler yapılabiliyor ve tüm bilgiler kullanıcıların en ufak haberi dahi olmadan ele geçirilebiliyor.

Cloak and Dagger adında yeni Android zararlısı Google Play Store üzerinden indirilen bir uygulama ile birlikte geliyor. Uygulamayı indiren kullanıcı daha ne olduğunun farkında olmadan zararlı uygulama çalışmaya başlıyor ve kullanıcının tüm bilgilerini çalıyor..

Cloak and Dagger

Bu zararlı yazılımın önüne Android 7.1.2 işletim sistemi ile kısmen geçilmiş olsa da zararlı yazılım pek çok Android cihazını tehdit etmeye devam ediyor. Android işletim sistemini kullanan kaç kişinin bu zararlı yazılımdan etkilendiği bilinmese de Google'ın kısa bir süre içinde bu zararlı yazılım karşısında önlem alacağı düşünülüyor. 

Cloak and Dagger android google google play store
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi