Android İşletim Sistemine iMessage Uygulaması Geliyor Mu?

Apple'ın yıllardır kendi cihazları için geliştirip sunduğu iMessage uygulaması hakkında yeni dedikodular mevcut. Sızdırılan haberlere göre iMessage, Android platformuna gelebilir.

Apple’ın iMessage adındaki özel mesajlaşma uygulaması bu günlerde Android için de adı anılmaya başlandı. Popüler mesajlaşma uygulaması olarak Apple cihazlarına özel sunulan uygulama gelen haberlere göre Android platformunun da ilgisini çekmeyi başarmış.

Bugüne kadar sadece kendi cihazlarında bu uygulamayı kullanan Apple’dan bu durumu değiştirebileceğinin sinyallerinin alındığı belirtiliyor. Daring Fireball kaynaklı habere göre Apple, android cihazlara özel bir iMessage uygulaması geliştirmek için kolları sıvadı.

Sızdırılan bilgilere göre farklı tasarımlar üzerinde geliştirilen prototipler ile birlikte ilerki bir dönemde android için iMessage uygulaması ile karşılaşabiliriz.

Hali hazırda WhatsApp ve Android’in kendi mesajlaşma uygulamalarının da revaçta olduğu bu dönemde iMessage ne kadar yaygınlaşabilir bilemiyoruz ama Apple, bu tutumu ile bazı şeyleri değiştirmeyi düşünüyor. Bunlardan birisi de kendisine özgü bileşenleri farklı platformlar için paylaşabilmesi..


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı