Android O İle Birlikte Android TV Arayüzü Değişecek!

Google'ın I / O 2017 etkinliğinde duyurduğu yeni Android sürümü Android O ile birlikte Android TV'lerin de arayüzleri değişecek.

Android O İle Birlikte Android TV Arayüzü Değişecek!
Android O İle Birlikte Android TV Arayüzü Değişecek! Burak AYDIN
Bu içerik 665 kez okundu.

Son zamanlarda akıllı cihazların kullanımının artmasıyla birlikte artık telefonlarımız da akıllanmaya başlanmıştı. Son olarak evlerde kullanılan televizyonların akıllanmasıyla birlikte Google'da Android'in televizyonlar da çalışan sürümü olan Android TV'yi sunmuştu. Arayüz ve getirdiği özellik olarak kullanıcılar tarafından beğenilmeyen Android TV platformu Android'in yeni mobil sürümü Android O ile birlikte değişecek.

Android O ile birlikte Android TV'lerde yapılacak olan önemli değişiklikler arasında Google'ın yapay zekası olan Google Assistant'ın Android TV'lere geleceği ortaya çıktı.

Yeni Android TV ile birlikte kullanıcılar cihazlarının sağ üst kısmından bildirimlerine ve cihazıyla ilgili ayarlarına erişebilecekken Google Assistant sayesinde içeriklerini arayabilecekler ve Google üzerinden diledikleri şeyi aratabilecekler.

android tv

Android TV'nin yeni arayüzü Sony'nin PlayStation 4 modelllerinde kullandığı arayüzle benzerlik gösterirken kullanıcılar yeni arayüzü kaybolmadan kullanabilecek dilerlerse sistemi sesleriyle de kontrol edebilecekler.

Android O'nun Google cihazlarına yılın sonlarına doğru dağıtılmaya başlanmasının ardından yeni Android TV güncellemesi de Android O güncellemesinin ardından Android TV'lere sunulmaya başlanacak. 

google android o android tv sony sony playstaton 4 google assistant
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi