''Android O'' Tam Olarak Ne Anlama Geliyor?

Google şirketinin Android sürümlerine genel olarak tatlı yiyecekler ismi koyma geleneği yeni yayımlanacak sürüm ile birlikte de devam edecek fakat bunun ne olduğu hiç bir şekilde bilinmiyordu.

''Android O'' Tam Olarak Ne Anlama Geliyor?
''Android O'' Tam Olarak Ne Anlama Geliyor? Mahmut Şahan
Bu içerik 871 kez okundu.

Google şirketinin Android sürümlerine genel olarak tatlı yiyecekler ismi koyma geleneği yeni yayımlanacak sürüm ile birlikte de devam edecek fakat bunun ne olduğu  hiç bir şekilde bilinmiyordu.

Android işletim sisteminin yeni sürümü de bu yaz sonu geldiğinde ve de büyük ihtimal ile ağustos ayının ilk haftası içerisinde resmi bir şekilde yayınlanacak. Bu ise demek oluyor ki Google şirketi yakın bir zaman içerisinde O isminin ne olacağını  resmi bir şekilde duyuracak. Fakat bu esnada işletim sisteminin ismi ortaya çıkmışta olabilir lakin bu adın resmi isim olacağı  da hiç bir şekilde belli değil.

Android İşletim sistemi ile ilgili yeni sürümünün kodlarına bakmış olduğunuzda 8.0 sürümünün isminin ne olabileceğini  açık bir şekilde görebiliyorsunuz. İşletim sistemi içerisindeki kodlarının bazı yerlerinde ise oc-dev  şeklindeki bir tabir yerini almış durumda. Bu ise Google şirketinin daha önceki sürümler içerisinde kullandığı adlara çok fazla. oc-dev öte yandan mesajlar içerisinde OC-MR1 şeklinde işletim sisteminin yeni sürümü ile bir ilişki olarakta kullanılmakta.

OC şeklinde kullanılmış olan kısaltma ise büyük bir ihtimal ile Oatmeal Cookie ismine referanstır. Yulaf ezmeli  bir kurabiye anlamına gelmiş olan Oatmeal Cookie ise bir sonraki sürümün resmi adı olabilir. Fakat bu sürüm resmi bir şekilde duyurulana kadarda herhangi bir kesinliği bulunmuyor..

android android o google
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi