Android Tarayıcısı HTC İnternet İçin Sona Gelindi

HTC, alışılagelmiş android tarayıcısı olan HTC İnternet uygulamasına veda ediyor. Bir çok kullanıcı için kötü sürpriz olarak değerlendirilen bu kararın arka perdesinde yaşananlar haberimizde.

Tayvan‘ın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda olan HTC, Android cihazlardaki web tarayıcısı olan HTC İnternet için verdiği desteği 30 Kasım 2016 tarihi ile sonlandıracağını açıkladı. Açıklamanın detayında kullanıcıların alternatif tarayıcılara yönelmelerinin doğru olacağı, bununla birlikte belirtilen tarihten sonra varsayılan tarayıcının destek ve güncelleme almayacağı belirtildi.

Android uygulama mağazası olan Google Play Store‘da uygulama sayfasında kullanıcılar şimdiden bu kararı ağır bir dille eleştirmeye başladı. Bununla birlikte HTC İnternet uygulamasının sona gelmemesi gerektiği, desteğin devamını isteyen kullanıcı sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

30 Kasım tarihine kadar bu web tarayıcısını indirenler tarayıcıyı kullanmaya devam edebilecekler, fakat destek ve güncelleme alamayacaklar. Bu durum da bir çok olumsuzluğu beraberinde getireceğinden HTC İnternet‘in belirtilen tarihten sonra kullanılmaması öneriliyor.

Nitekim HTC‘nin de bahsettiği üzere alternatif web tarayıcılardan Google Chrome, Firefox ve Opera gibi bir çok dev markanın ürünü de bu cihazlarda kullanılabilir.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı