Android’de Hangouts Gidiyor Google Duo Zorunlu Oluyor

Google'ın Android cihazlarda zorunlu olarak cihazla birlikte getirdiği Hangouts uygulaması artık isteğe bağlı olarak kullanılacak.

Google, 1 Aralık sonrası Android yazılımlarda zorunlu olan bir uygulamasını geri plana atarak farklı bir uygulamasını zorunlu hale getirmeyi düşünüyor. Android Police’in verdiği habere göre bu tarihten itibaren Samsung ve HTC akıllı cihaz üreticileri artık Google Hangouts uygulamasını cihazlarına yüklü bir şekilde kullanıcılarına sunmak zorunda kalmayacaklar. Ancak bu sadece bir değişim politikası gibi görünmekten öte bir şey olarak geçmiyor. Öyle ki Hangouts’un zorunlu uygulama olmasından geçilmesine rağmen artık Google işletim sistemini kullanan cihazlarda Google Duo zorunlu video arama uygulaması olarak yer alacak.

Getirilen bu değişiklikle Hangouts’un geri plana atılması çok sürpriz olmadı. Daha önce firma tarafından yapılan açıklamalarda bu uygulamanın daha çok bir iş uygulaması olarak düzenleneceğinden bahsedilmişti. Bununla birlikte uygulama tamamen devre dışı bırakılmış ta değil. İsteğe bağlı olarak kullanıcılar bu uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilecekler.

Google Duo Bir Çok Değişiklikle Gelecek

Bununla birlikte zorunlu uygulama olarak gelecek olan Google’ın video arama uygulaması Duo da bir takım yenilikleri bünyesine katacak. Gelecek yeni güncellemelerle ara yüzde bir takım değişikliklerle birlikte Knock Knock tarzı eğlenceyi bir arada bulunduran özelliği de kazanmış olacak. Knock Knock sayesinde ise gelen bir aramayı yanıtlamadan önce o kişiye ait bir videoyu izleme şansına sahip olabiliyorsunuz.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı