Apple A10X Bilgileri İlk Kez Sızdı

Apple, yeni çıkarmayı düşündüğü iPad’ı için hazırladığı işlemci ile ortalığı kasıp kavurmayı amaçlıyor. Yeni işlemci A10X özellikleriyle dikkatleri şimdiden çekmeyi başardı.

Apple, teknoloji konusunda sürekli olarak yeni üretimlerine devam ediyor. Akıllı telefon ve tablet modellerinin yanı sıra ürettiği işlemcilerle de dikkat çeken Apple hakkında yeni dedikodular gelmeye başladı.

Apple son amiral gemileri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı kullanıcılarının beğenisine sundu. Her iki akıllı telefonda da A10 Fusion işlemciyi kullanan Apple, bu konuda tam not almayı başardı. Ancak son gelen haberler işlemci konusunda Apple’ın durmak bilmediğini de ortaya çıkarmaya yetti.

Yeni iPad’e Daha Güçlü İşlemci

Markanın önümüzdeki dönemde piyasaya çıkarmayı düşündüğü yeni iPad modelinde çok daha güçlü bir işlemci kullanacağı dedikoduları yayılmaya başladı. Gelen haberlere göre yeni tablette kullanılacak yeni işlemci Apple A10X. Bu yeni işlemcinin oldukça güçlü olacağı biliniyor.

Özelliklerine bakacak olursak, Apple A10X işlemci tek çekirdekli olarak hazırlandığında 4.236 Geekbench skoruna, çok çekirdekli olarak hazırlandığında  6.588 Geekbench skoruna sahip olması bekleniyor. Bu skorla markanın son işlemcisi A10’u oldukça geride bırakan A10X işlemci, piyasada bulunan tüm işlemcilerden daha kaliteli olacak gibi görünüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı