Apple Music’e İndirim Geliyor!

Apple'ın geçtiğimiz yıllarda tanıtıtğı online müzik servisi Apple Music'e indirim geliyor! İşte Apple Music'e gelecek olan indirimin miktarı!

Son zamanlarda müzikseverler şarkılarını online servisler üzerinden dinlemeyi tercih ediyor. Apple’ın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı online müzik dinleme servisi Apple Music bilindiği gibi milyonlarca şarkıyı sadece aylık 9.99 dolar ya da Türkiye‘de 9.99 TL‘ye dinlenmesine imkan tanıyordu. Apple gibi pek çok ünlü online müzik servisi ( Spotify gibi ) abonelerine 9.99 TL‘den sınırsız müzik dinleme imkanı sunuyordu. Apple diğer müzik servislerine üye kaptırmamak için kendi müzik servisi olan Apple Music’te büyük bir indirim yapma hazırlığında.

İndirim Miktarı Yüzde 20’yi Bulabilir!

Digital Music News’te yer alan bir habere göre Apple, Apple Music’in abonelik fiyatlarında ciddi bir indirim yapacak. DMN haberine göre Apple fiyatlarda yüzde 20’lik bir indirime gidebilir. Sitenin haberine göre Apple bu indirimi sadece Amerika’da bulunan kullanıcılarına özel yapabilir. Yani Apple, Apple Music’e yapacağı bu indirimi sadece Amerika’da yapabilir diğer ülkelerde fiyatlar aynı kalabilir.

Apple Music’te Önemli Bir Fiyat Düşüklüğü Olabilir!

Öte yandan bu indirim gerçekleşirse Apple Music’in indirimli fiyat tarifesi 9.99 dolardan 7.99 dolara inme ihtimali bulunuyor. Apple Music’in aile planı ise 14.99 dolardan 12.99 dolara inebilir. Diğer yandan Apple’ın öğrencilere özel olarak sunduğu 4.99 dolarlık üyelik paketinin ücretinde herhangi bir indirim olmayacak.

Apple’ın Bu Hamlesinin En Büyük Nedeni Amazon’un Fiyat Güncellemesi!

Apple’ın bu hamlesinin en önemli nedeni Apple Music’in rakiplerinden olan Amazon Music Unlimited’ın izlediği politika olduğunu söyleyebiliriz. Zira bilindiği gibi Amazon Music Unlimited‘in 7.99 dolarlık olan ücreti Amazon Echo kullanıcılarına özel olarak 3.99 dolarlık fiyat güncellemesi yapmıştı.

Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı