Apple, OLED ekranlar için Sharp firması ile anlaşacak

Apple'ın önümüzdeki yıl sonuna doğru tanıtımını yapıp piyasalara sürmesi beklenen iPhone 8 için OLED ekran teknolojisine geçeceği dillendirilmeye başlandı.

Apple firmasının iPhone 8 modelinde OLED ekranlara yer vereceğine dair yeni ipuçları yakalandı. Her ne kadar iPhone 7 modeli daha piyasalara yeni adım atmaya başlamışsa da kendisi ile birlikte gelen yenilikler kullanıcıları pek memnun etmiş görünmüyor. Durum böyle olunca artık gelecek olan modelin beklentileri karşılaması için bekleyiş devam ediyor.

Alınan bilgiler ışığında Apple, iPhone 8 modelinde en büyük yeniliği OLED ekranlar ile yapacak. Bloomberg kaynaklı yapılan bir habere göre Apple, OLED ekranlar için Sharp firması ile masaya oturdu.

Aslında bu haberin sızdırılması tamamen Sharp firmasının 2017-2018 arasında yaptığı harcama planından sonra geldi. Öyle ki firma bu yıllar arasında tam 570 milyon dolarlık bütçeyi OLED ekran üretimi için kaynak olarak ayırmış durumda. Yine aynı haber kaynağının verdiği bilgilere göre OLED ekranlar 2018 yılı itibariyle üretilmeye başlanacak. iPhone 8 modelinin 2017 sonlarına doğru çıkması beklenirken Sharp’ın ekran üretiminin 2018 başı olması kafaları kurcalarken iki firma arasında bu yönde anlaşma yapıldığına kesin gözüyle bakılıyor.

OLED teknolojisi LCD cihazlara göre arkadan aydınlatmalı değil, bulundurduğu her pixelin kendisini aydınlatma özelliği bulunmasıyla ön plana çıkmış, daha ince ve esnek görünüm veren görüntü teknolojisi olarak biliniyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı