Apple Şirketi Çin Asıllı Geliştiricilere Hiç Acımadı

Teknoloji devlerinden biri olan Apple şirketi uygulama mağazalarından App Store’un Çin kanadı içerisinde çok ciddi bir temizlik işlemleri gerçekleştirdi.

Apple Şirketi Çin Asıllı Geliştiricilere Hiç Acımadı
Apple Şirketi Çin Asıllı Geliştiricilere Hiç Acımadı Mahmut Şahan
Bu içerik 959 kez okundu.

Teknoloji devlerinden biri olan Apple şirketi uygulama mağazalarından App Store’un Çin kanadı içerisinde çok ciddi bir temizlik işlemleri gerçekleştirdi. Temizliğin nedeni ve de sonucu sizce  tam olarak nedir?

Pek çoğumuzun bildiği üzre Apple şirketi, uygulama mağazası  olan App Store’da belli aralıklarda bir temizlik yapıyor. Bu bağlamda ise uygulama mağazasının Çin kanadı içerisinde yakın  bir zamanda temizlik işlemi yapan Apple, deyim yerinde ise mağazada hiç bir şekilde uygulama da bırakmadı.

Yapılmış olan temizlik işlemi sonrasında App Store mağazasının Çin kanadı içerisinden, spam ve de  klon olduğu gerekçesi ile 58.000 taneyi aşkın uygulama tamamen kaldırıldı. Kaldırılmış olan bu uygulamaların yaklaşık  olarak 33,5 bin tanesini ise oyunlar oluşturuyor.

Analiz firmalarından biri olan ASO 100'e göre ise yapılmış olan bu hareket, Apple şirketinin App Store'un mevcut düzeni ve  de geliştiricilerin haklarına  tam olarak ne kadar çok önem vermiş olduğunu bir defa daha kanıtlamış oluyor. Öte yandan yine analiz firmasının belirtmiş olduğu üzere bu yapılan temizlik işlemleri önümüzdeki dönemlerde çok fazla sık ve de  katı kuralların çerçevesinde yapılacak.

En son ise spam ve de klon olduğu sebebi ile Çin App Store’undan kaldırılmış olan 58.000 taneyi aşkın uygulamanın çok büyük bir bölümünün 32 bit modunda olduğunu, dolayısı ile yeni iOS 11 üzerinde hiç bir şekilde çalışmayacaklarını da açıklamadan bitirmeyelim.

 

apple app store çin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi