Apple Şirketi Giyilebilir Cihazlar İçerisinde Rakip Tanımamakta

Apple şirketi geçmiş olduğumuz çeyrekte giyilebilir cihazların piyasasında liderliğini bir defa daha korumuş bir halde.

Apple Şirketi Giyilebilir Cihazlar İçerisinde Rakip Tanımamakta
Apple Şirketi Giyilebilir Cihazlar İçerisinde Rakip Tanımamakta Mahmut Şahan
Bu içerik 974 kez okundu.

Apple şirketi geçmiş olduğumuz çeyrekte giyilebilir cihazların piyasasında liderliğini bir defa daha korumuş bir halde. Canalys'in raporuna bakılır ise firma, 3.9 milyon tane Apple Watch satıp 2017 senesinin en güçlü çeyreğini de geçirmiş oldu.

Paylaşılmış olan rapora bakılır ise yalnızca 3. çeyrekte 800.000 tane LTE özelliğine sahip Apple Watch 3 ürünü satılmış. Öte yandan Xiaomi ve de  Fitbit şirketleri ise 3.6 milyon tane ve de 3.5 milyon  tane giyilebilir satışıyla firmayı takip etmekte. Canalys ise satış performansının ortalamanın daha üzerinde bulunmasına karşın, 3. çeyrek içerisinde çok ciddi bir yavaşlama gözlemlenmiş olduğunu da vurguluyor.

Watch 3 ürününün çıkışı esnasında LTE bağlantı problemleri yaşamasına karşın, birkaç haftadan sonra yazılım güncellemesi ile beraber bu duruma bir çözüm getirilmiş idi. Akıllı saatin firmanın giyilebilir satışları konusunda  en büyük rolü üstlenmiş olduğu ise açık ve seçik bir şekilde ortada.

Analistler firma için yeni nesilde akıllı saat ile beraber çok daha güçlü bir 2. yarı beklemiş olsa bile firmanın yeterli  bir sayıda üretim yapmamış olması ve isteği karşılayamaması problem yaratmışa benzemekte. Benzeyen bir durumun iPhone X modeli içerisinde de yaşanmış olduğunu hatırlatalım. Özellikle de yılbaşından önce satışların çok daha çoğalması ön görülürken, firmanın taleplere cevap vermesinin gerekli olduğuna da dikkat çekilmekte.

apple giyilebilir cihaz canalys
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi