Apple Şirketi iOS'a Ait Kaynak Kodlarını Paylaştı

Apple şirketi, kendisinden hiç bir şekilde beklenmemekte olan bir hareket yapıp macOS ile birlikte iOS işletim sistemlerine ait olan kaynak kodlarını açık bir şekilde yayınladı

Apple Şirketi iOS'a Ait Kaynak Kodlarını Paylaştı
Apple Şirketi iOS'a Ait Kaynak Kodlarını Paylaştı Mahmut Şahan
Bu içerik 1544 kez okundu.

Apple şirketi, kendisinden  hiç bir şekilde beklenmemekte olan bir hareket yapıp macOS ile birlikte iOS  işletim sistemlerine ait olan kaynak kodlarını açık bir şekilde yayınladı. Apple şirketinin yayınlamış olduğu bu kodlar  ise tabii ki de bütün macOS ile iOS  işletim sistemlerinin kaynak kodlarının hepsini içermemekte.

Apple şirketi Github simli platforma ait olan kütüphane içine yaptığı güncelleme ile birlikte şimdiye kadar çıkmış olan macOS ile birlikte iOS işletim sistemlerinin sürümlerine ait  durumdaki çekirdek kodlarınının güncel durumunu eklemiş olduğunu duyurdu. Kısa bir zaman içerisinde Apple şirketinin resmi sitesi içinde de yer alması bekleniyor olan bu özel kaynak kodları  ise geliştiricileri çok  daha fazla sevindirmiş oldu.

Şu zamana kadar kaynak kodlarını  bütün herkesten saklamakta olan Apple şirketinin bu tarzda kendisinden hiç bir şekilde beklenmeyen ve bütün herkesi çok fazla bir hareket yapmış durumda olması ise gelecek dönem içerisinde bütün macOS işletim sistemi ile birlikte iOS işletim sistemine ait olan  kaynak kodlarını yayınlayacak olduğuna yönelik özel bir işaret olarak karşımıza çıkabilir mi? Bakalım dünya devlerinden biri olan Apple şirketi, açık kaynak dünyası içerisine gelecek dönem içerisinde dahil olma konusunda özel bir karar alacak mı?

apple ios mac os
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi