Apple Şirketi macOS High Sierra'daki Güvenlik Riskini Düzeltti

Apple şirketi elini fazlası ile çabuk tutup macOS High Sierra isimli işletim sisteminde yer aldığı açıklanan çok önemli bir güvenlik riskini paylaştığı güncelleme ile beraber ortadan kaldırmış halde.

Apple Şirketi macOS High Sierra'daki Güvenlik Riskini Düzeltti
Apple Şirketi macOS High Sierra'daki Güvenlik Riskini Düzeltti Mahmut Şahan
Bu içerik 827 kez okundu.

Apple şirketi elini fazlası ile çabuk tutup macOS High Sierra  isimli işletim sisteminde yer aldığı açıklanan çok önemli bir güvenlik riskini paylaştığı güncelleme ile beraber ortadan kaldırmış halde. Kötü niyete sahip kişilerin şifreye gerek duymadan Mac sisteminiz içerisinde tam yönetici erişimi elde edebilmesini sağlayan açık çok büyük bir paniğe neden olmuştu.

Firma tarafından, tam sistem veyahut root erişiminin önüne geçebilmek maksadı ile Mac App Store üstünden Security Update 2017-001 isimli güncellemesinin dağıtım işlemlerine başlandı. Bu şekilde 28 Kasım tarihi içersinde haberleri ortaya çıkmış olan açık hemen ertesi gün yamalanmış oldu.

Bu ortaya çıkan güvenlik açığının sayesinde, fiziksel erişim elde etmekte lan kişinin kullanıcı ismi kısmına root yazması ve de şifreye gerek duymadan Enter tuşuna birkaç defa basması sisteme sızabilmek amacıyla yeterli olmaktaydı. Bu nedenle güncellemeyi hızlı bir şekilde yüklemenizi şiddetle önermekteyiz. Kısaca açıklamak gerekir ise bilgisayarınızı başı boş bıraktığınız zaman başınıza kötü şeylerin gelecek olması da olası bir hal almaktaydı.

Müşterilerinin çok daha iyisini hak etmekte olduğunun altını çizen Apple şirketi, bir tane özür açıklaması da yapmayı hiç bir şekilde ihmal etmedi.  Ek bir şekilde, bugün itibari ile macOS 10.13.1 ve de sonrasını çalıştıran bütün sistemlere güncellemenin otomatik bir şekilde yüklenecek olduğunun altı çizilmekte.

apple macos high sierra
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi