Apple Şirketinden Devasa Boyutta Bir Veri Merkezi Açıklaması

Apple şirketi, 2015 senesinin Şubat ayında gerçekleştirdiği basın açıklamasında yenilenebilir durumdaki enerji kaynaklarının kullanılması açısından çok verimli bir bölgenin olması sebebiyle İrlanda’nın batı kısmında yeni bir tane veri merkezi kurmayı planlamakta olduğunu açıklamıştı.

Apple Şirketinden Devasa Boyutta Bir Veri Merkezi Açıklaması
Apple Şirketinden Devasa Boyutta Bir Veri Merkezi Açıklaması Mahmut Şahan
Bu içerik 980 kez okundu.

Apple şirketi, 2015 senesinin Şubat ayında gerçekleştirdiği basın açıklamasında yenilenebilir durumdaki  enerji kaynaklarının kullanılması açısından çok verimli bir bölgenin olması sebebiyle İrlanda’nın batı kısmında yeni bir  tane veri merkezi kurmayı planlamakta olduğunu açıklamıştı.


Apple Park ile başlamış olan tesis yatırımlarının bir başka ayağı olarak açıklanan ve de  enerji ihtiyacının komplesinin yenilenebilir kaynaklardan sağlayacağı açıklanmış olan bu veri merkezi ile ilgili firmanın tarafından 1 milyar dolar tutarında bir bir bütçenin ayrıldığı belirtilmekte.

Gerekli olan izinlerin alınmasına karşın bölgeden gelmekte olan itirazlardan sonra konu hızlıca mahkemeye taşındı ve de kararını vermiş olan İrlanda'nın Yüksek Mahkemesi ise, inşaatın izni ile ilgili iptal başvurularını reddetmiş olduğunu duyurdu.

Başbakan görevindeki Leo Varadkar tarafından geçmiş olduğumuz ay Apple şirketinin yetkilileri ile yeni yatırımlar amacıyla gerçekleştirilen görüşmenin bu gelen karara etkisi tartışılır iken, İrlanda ise son dönem içerisinde yeni veri merkezi kurmayı isteyen firmaların gözdesi durumuna gelmiş oldu.

İnşaat ile ilgili çalışmalarının  çok kısa bir zaman içinde başlaması beklenir iken, bu veri merkezi de Avrupa’da yer alan müşteriler için iTunes Store ile birlikte App Store, Maps, iMessage ve de Siri gibi hizmetlerin sağlanması konusunda aktif  bir rol oynamış olacak.

Yaklaşık olarak 170 dönümlük bir araziye kurulacak olması planlanıyor olan bu yeni veri merkezinin, yaklaşık olarak 500 kişiye istihdam şansını sunacak olması beklenmekte.

apple irlanda veri merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi