Apple Şirketinden iPhone Modellerinde OLED'le İlgili Kurnazlık

Daha öncesinde, her bir tane iPhone X modelinin satışından OLED tabanına sahip Super Retina ekranların üreticisi olan Samsung şirketinin tarafından çok önemli bir gelir elde edilecek olduğunu sizlerle paylaşmış idik.

Apple Şirketinden iPhone Modellerinde OLED'le İlgili Kurnazlık
Apple Şirketinden iPhone Modellerinde OLED'le İlgili Kurnazlık
Bu içerik 904 kez okundu.

Daha öncesinde, her bir  tane iPhone X  modelinin satışından OLED tabanına sahip Super Retina ekranların üreticisi olan Samsung şirketinin tarafından çok önemli bir gelir elde edilecek olduğunu sizlerle paylaşmış idik. Diğer taraftan Japan Display şirketi, Apple şirketi ile gerçekleştirmeyi istediği milyarlarca dolar tutarındaki OLED anlaşması ile Samsung şirketinin yerini alma planları içinde.

Counterpoint Market Research şirketine göre Samsung şirketi, iPhone X modelinin satışlarının yalnızca ilk 20 ayından 14.3 milyar dolar tutarında bir para kazanmış olacak. Hatta Galaxy S8 isimli modelinin ilk 20 ayına bakıldığında Samsung şirketinin Apple  şirketinin amiral gemisinden  çok daha fazla kazanç elde edebilecek olması da dikkatleri çekmekte. Tabii ki de bu rakamlar komple net değil fakat OLED ekranlar için taleplerin fazlasıyla ciddi olduğu da açık, seçik bir şekilde ortada.

OLED ekran teknolojisinin popüler bir duruma gelmesi de aslında bir sürpriz değil. LCD ile kıyaslandığı zaman OLED ekranlar çok daha keskin ve  de gerçek siyahlarda fazlasıyla doygun. Öte yandan güç verimliliğini ve de sunmuş olduğu inceliği de hiç bir şekilde unutmamak gerekli.

Japan Display şirketi ise yeni  bir OLED üretim yöntemi konusunda 900 milyon dolar tutarını garanti altına almanın hedefinde. OLED ekranların seri üretimi amacı ile yeni bir teknoloji kullanma hazırlığında olan olan firmanın çok daha uygun maliyet sağlayacak olduğu söyleniyor. LG şirketininde de bu trendle ilgili yeni bir yol haritası çizmekte olduğunu not olarak düşmekte yarar var.

OLED pazarı gelecek dönemde mutlaka çok büyük değişimlere de gebe bir durumda.

apple iphone oled
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi