Apple Şirketinden Uygun Fiyata Sahip Bir iPad Modeli Gelecek

Geçmiş olduğumuz Mart ayı içerisinde kullanıcılara bir sürpriz gerçekleştiren Apple şirketi, kırmızı renge sahip iPhone 7 serisinin yanında, iPad Air 2 modelinin de yerini almış olan yeni uygun fiyatı bulunan 9.7 inç büyüklüğündeki iPad modellerinin duyurularını yaptı.

Apple Şirketinden Uygun Fiyata Sahip Bir iPad Modeli Gelecek
Apple Şirketinden Uygun Fiyata Sahip Bir iPad Modeli Gelecek Mahmut Şahan
Bu içerik 740 kez okundu.

Geçmiş olduğumuz Mart ayı içerisinde kullanıcılara bir sürpriz gerçekleştiren Apple şirketi, kırmızı renge sahip iPhone 7 serisinin yanında, iPad Air 2 modelinin de yerini almış olan yeni uygun fiyatı bulunan 9.7 inç büyüklüğündeki  iPad modellerinin duyurularını yaptı.

Digitimes'in tarafından paylaşılmış olan bilgilere bakılırsa, kullanıcıları bir defa daha şaşırtmak amacıyla kolları sıvamış olan Tim Cook ve de ekibi, uzun zamandır üstünde çalışmakta olduğu uygun fiyata sahip yeni bir iPad modelini de kullanıcılar ile buluşturmuş olacak.

2018 senesinin 2. çeyreğinde tanıtılması beklenilmekte olan yeni iPad modelinin, 259 dolar  tutarı gibi bir fiyatla satışa sunulacak olması bekleniyor. Eğerki, kullanıcıların karşısına bu şekilde bir fiyat ile çıkılır ise, hali hazır bir şekilde satılmakta bulunan iPad modeline kıyas ile 70 dolar tutarındaki daha ucuz bir başlangıç fiyatı belirleyebilmiş olacak.

Tablet satışları konusunda, akıllı telefonların tam tersine dünyanın genelinde çok ciddi bir düşüş yaşanmaya devam etmekte. Özellikle de büyük ekrana sahip akıllı telefonların yaygınlaşması ile pek çok kullanıcı içinde tabletler cazip olmaktan çıkmış oldu.

Dünyada yaşanmış olan bu düşüşün tersine, Apple şirketinin iPad modelleri  de başarısını devam ettirmeyi sürdürüyor. Çünkü, yayınlanmış olan son verilere bakılırsa Apple şirketi, son 2 çeyrek süresince iPad satışlarında 2 haneli bir büyümeyi elde etmiş oldu.

Apple şirketinin uygulamış olduğu yeni bir agresif fiyat politikasının ise  Samsung şirketi ilk sırada olmak üzere Amazon şirketi ile birlikte Huawei şirketi ve de  Lenovo  şirketi gibi sektörde yer alan başlıca rakiplerin arasında yeni bir  şekilde rekabet dalgası oluşturması beklenmekte.

apple ipad ipad air 2
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi