Apple Şirketinin Haritalar Uygulamasında Komik Bir Hata

Apple şirketine ait olan Harita uygulamasında yer alan bir hata gören herkesi fazlası ile güldürmüş halde. iPhone modelindeki akıllı telefonların ismi bilmekte olduğunuz üzere Ayfon şeklinde okunuyor. Bir tane ilimiz ise bu durumdan nasibini fazlası ile almış oldu.

Apple Şirketinin Haritalar Uygulamasında Komik Bir Hata
Apple Şirketinin Haritalar Uygulamasında Komik Bir Hata Mahmut Şahan
Bu içerik 1024 kez okundu.

Apple şirketine ait olan Harita uygulamasında yer alan bir hata gören herkesi fazlası ile güldürmüş halde. iPhone modelindeki akıllı telefonların ismi bilmekte olduğunuz üzere Ayfon şeklinde okunuyor. Bir tane ilimiz  ise bu durumdan nasibini fazlası ile almış oldu.

İlk defa iOS 6 isimli mobil işletim sistemi ile beraber sunulmaya başlanmış olan ve de Google şirketine ait olan Google Haritalar uygulamasının karşısında çok önemli bir rakip olması konusunda hedefler yer alan Apple Haritalar isimli uygulaması, o günden bu zamana kadar fazlası ile hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmiş olsa bile türlü hataları ile sürekli olarak gündeme gelmeye devam etti. Hatta Apple şirketinin CEO’su görevinde bulunan Tim Cook bile bu bahsi geçen uygulamaları ile alakalı olarak olumsuz  bir takım açıklamalarda bulunmuştu.

Son olarak ise, Harita uygulaması içerisinde Afyonkarahisar şeklinde yazılması gerekir iken, ilimizin isminin Ayfonkarahisar biçiminde yazılmış olması pek çok kişinin dikkat çekmiş oldu. Tabiiki de hali ile bu durum sosyal medya platformları üzerinde çok hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Diğer taraftan ise Apple  şirketi, bu durumu kısa bir süre içerisinde fark edip hemen bir tane daha güncelleme sundu ve de meydana gelen bu hatayı düzeltmiş oldu.

apple ios haritalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi