Apple Şirketinin Tasarım Ekibinden Geriye Dönüş Sinyali

Steve Jobs’un ölmesinin sonrasında piyasaya çıkartılan ürünlerin büyük bir kısmında tasarımsal eleştirilere maruz kalmış olan Apple şirketi, heyecan dolu o günlerine geri dönebilmek amacıyla yeni adımlar atmayı sürdürmekte

Apple Şirketinin Tasarım Ekibinden Geriye Dönüş Sinyali
Apple Şirketinin Tasarım Ekibinden Geriye Dönüş Sinyali Mahmut Şahan
Bu içerik 698 kez okundu.

Steve Jobs’un ölmesinin sonrasında piyasaya çıkartılan ürünlerin büyük bir kısmında tasarımsal eleştirilere maruz kalmış olan Apple şirketi, heyecan dolu  o günlerine geri dönebilmek amacıyla yeni adımlar atmayı sürdürmekte

Firmanın onlarca değişik ürününün tasarımında imzası yer alan Jony Ive, 2015 senesinde Apple şirketinin tasarım şefi olmuştu. Başarılı  durumdaki kariyeleri ile gözleri dolduran Ive’ın koltuğuna da başkan yardımcılarından Alan Dye ve de Richard Howarth getirilmişti.

Tasarım şefi olmasıyla beraber firma içerisinde ilerleyen süreci uzak bir şekilde takip edip, tasarım ekibinde bulunan öteki  çalışanların aldıkları kararlara karışmamış olan Ive’ın firmayla yollarını ayırmayı planladığı iddia edilmekteydi.

Kullanıcıların son dönemlerde satışa çıkartılan ürünlere göstermiş oldukları tepkilere kayıtsız kalmamış olan Apple’dan fazlasıyla önemli bir hamle daha geldi. Bloomberg'in paylaştığı habere bakılırsa, yeniden tasarım ekibinin başına geçmiş olan Jony Ive, yeni geliştirilmiş olan ürünlerin tasarımı amacıyla çalışmalarına başladı.

Bunun kapsamında internet sitesinde gerçekleştirilen değişiklikler  ise gözden kaçmadı. Arayüz ve de endüstriyel tasarımdan sorumlu  bulunan başkan yardımcılarından Alan Dye ile Richard Howarth’ın adları yönetimin bulunduğu sayfa üzerinden kaldırıldı.

Bu şekilde Apple Park’ın inşa süreci içerisinde doğrudan görev almış olduğu kanıtlanan Ive, daha şimdiden kullanıcıları heyecanlandırmış oldu. Çünkü, Ive ve  de ekibinin yeni iPhone ile iPad modellerinde nasıl bir tasarıma imza atacakları çok  büyük bir merak konusu halinde.

Jony Ive’ın Apple şirketinden imza atmış olduğu çalışmaların onu tasarım dünyası içerisinde bir yıldız durumuna getirdiği de tartışmasız bir gerçektir. 1992 senesinde firmaya dahil olan Ive, ilk önce iMac üstünde çalıştı. Sonrasında da iPhone ile iPad’lerin geliştirilme süreci içerisinde Steve Jobs ile beraber doğrudan işbirliği gerçekleştirdi.

apple tasarım steve jobs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi