Apple Tekrardan Bir Patent Davası İle Gündeme Geldi

Apple şirketi yeniden bir patent ihlalinin davasıyla baş başa bir şekilde kaldı.

Apple Tekrardan Bir Patent Davası İle Gündeme Geldi
Apple Tekrardan Bir Patent Davası İle Gündeme Geldi Mahmut Şahan
Bu içerik 477 kez okundu.

Apple şirketi yeniden bir patent ihlalinin davasıyla  baş başa bir şekilde kaldı. 

Wisconsin Üniversitesi Apple için açmış olduğu tazminat davasını iki katına katladı. İşte dudak uçuklatan tazminat davası!

Apple yine bir patent davasıyla gündem konusu oldu. Son zamanlarda Qualcomm ile olan davası ile gündemden düşmeyen Teknoloji devi, bu sefer ise A7 ve A8 yonga setleri için açılmış olan patent davasıyla gündeme damgasını vurdu.

Wisconsin Üniversitesi teknoloji devine, A7, A8 ve A8X cipslerinde kullanılan bilgisayar işleme teknolojisi ile ilgili bir patenti ihlal ettiği yüzünden tam olarak 506 milyon dolarlık bir patent davası açtı.

Reuters'in haberine göre, 2015 yılında açılan 234 milyon dolarlık tazminatın, oluşan ek zararlardan dolay 272 milyon arttırılarak, 506 milyon dolara çıkartan Wisconsin Üniversitesi Apple'ın patent ihlalinden dolayı oldukça canını acıtacak.


Davanın kapmasını daha da genişleten Wisconsin Üniversitesi, A9 işlemcilerini de dosyaya ekleyerek, Apple'ın işini daha da zorlaştırmış oldu.

Henüz açılan tazminat davası hakkında Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak şirket avukatları, 506 milyon dolarlık tazminat için önemli bir savunma hazırlığında olduğu içinde ortaya çıktı. Bakalım, Apple, son zamanlarda açılan dudak uçuklatan tazminat davalarına karşı nasıl direnecek? Büyük merak konusu.

apple patent dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi