Apple, Twitter hesabının olduğunu hatırladı!

Apple, seneler önce açıp neredeyse hayaletvari takıldığı Twitter hesabını yeniden etkileşime sokma kararını geçtiğimiz günlerde vermiş olabilir. Bunun nedeni ise, hala merak konusu ve tartışmalara açık.

Apple, pek çok sosyal medya hesabını kullanmaması ile biliniyor aslında. Sosyal medya hesaplarını sevmeyen bir yapının bu kadar çok satması, elbette çok ayrı bir konu ancak özellikle destek safhasında iyi iş gören destek hesapları dışında, Apple’ın resmi bir hesabının bulunmaması, pek çok markanın bulunduğu Twitter’da bilhassa merak konusuydu. Apple, bu tartışmalara noktayı koymak amacıyla olsa gerek, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabını tekrar aktif etti. Şu an 167 binden fazla takipçiye ulaşan hesabın neden yeniden açıldığı ise, merak konusu…

Eylül 2011’de Katılmış

Edinilen bilgiler hesabın Eylül 2011’de Twitter’a katıldığını doğruluyor ancak o zamandan bu zaman hiçbir Tivitin atılmamış olması da epey ilginç. Zira, hemen herkes iTunes ve Apple Music gibi hesapların varolup aktif bir şekilde kullanılmasını ancal Apple hesabının kullanılmamasına anlam veremiyordu. Apple, bu hesaba geçtiğimiz gün lansman fotoğraflarından birini kapak fotoğrafı yaptı ve sessizliğin bozulduğunu bize sanıyoruz gösterdi.

Aktif Olacak mı?

Apple hesabının muhtemelen 7 Eylül’deki Lansman’dan itibaren aktif bir yaşam süreceği konuşuluyor ancak bunun da henüz belli olmadığını, sadece tartışma konusundan ibaret olduğunu belirtelim. Dolayısıyla, Apple’ın bu hesapla ne yapacağı hala merak konusu.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı