Apple ve MediaTek kablosuz şarj için aynı masaya oturdu

Çin merkezli yayınlanmış olan bir rapora göre Apple, kablosuz şarj cihazları için çipleri MediaTek üzerinden yapacak.

Samsung benzeri şirketler kablosuz şarj teknolojilerini aynı anda cihazlarına donatırken henüz akıllı telefonların net bir şekilde kablosuz şarja hazırlıklı olmadıklarını düşünen Apple, ısrar edilmesine rağmen kablosuz şarj teknolojisini halen ürünlerine getirmiş değil. Fakat son zamanlarda çıkan ek ürünler ile iPhone’lar kablosuz şarj edilebiliyor.

Kısaca üçüncü parti üreticilerin üretmiş olduğu iPhone’lar için kablosuz şarj ürünleri arttığından dolayı Apple, iPhone 7 cihazında kablosuz şarja halen yer vermemesinden dolayı, iPhone 7 modelleri için kablosuz şarj sunmayı amaçlıyor. Fakat Apple kendi kablosuz şarj için çip üretmediğinden kimden temin edeceği çok konuşulmuştu. Bir çok iddia bile ortaya atılmıştı. Şimdi ise kokuları gelmeye başladı.

Çin’de yayınlanan bir ekonomi raporunda, Apple’ın kablosuz şarj çiplerini üretmediğinden MediaTek üzerinden temin edileceği öğrenildi. Daha çok orta seviyedeki cihazlar için işlemci üreten MediaTek, rapor ile beraber Apple’a kablosuz şarj çipi üretecek. Bu konuda MediaTek’in ciddi olarak bir gelir artışı olacağı düşünülüyor.

Ayrıca diğer iddialarda Apple’ın 2017 yılında iPhone 7S modeli ile kablosuz şarj özelliğini getireceği söylenmekte.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı