Apple Watch Kalp Ritim Bozukluğunu Tespit Etmek İçin En İyi Akıllı Saat!

Cupertino'lu teknoloji firması Apple'ın giyilebilir teknoloji alanında en çok tutulan ürünlerinden birisi olan Apple Watch ile ilgili bazı araştırmalar yapıldı. Araştırma sonuçlarına göre Apple Watch ürünü kalp ritminizi size hatasız bir şekilde gösterebiliyor.

Apple Watch Kalp Ritim Bozukluğunu Tespit Etmek İçin En İyi Akıllı Saat!
Apple Watch Kalp Ritim Bozukluğunu Tespit Etmek İçin En İyi Akıllı Saat! Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 1451 kez okundu.

Kaliforniya Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma giyilebilir teknoloji ürünleri alanında en çok kullanılan cihazlar olan akıllı saatlerle ilgili bir gerçeği ortaya çıkardı. Apple Watch ile ilgili yapılan araştırma, ürünün kalp ritim bozukluklarını net bir şekilde tespit edebildiğini ortaya sürdü.

Akıllı saat teknolojisinin genel teknolojiyle paralel şekilde hızlı gelişimi bu ürünlere yüklenen özelliklerin insan yaşamında etkilerini de genişletti. Özellikle sağlık alanında birçok veriyi depolayan akıllı saatler yürüme ve koşma mesafesi, kalp atış hızı, kalp ritmi gibi birçok veriyi gerçeğe yakın olarak kullanıcısınana sunabiliyor.

ABD Kaliforniya Üniversitesi'nde görevli araştırmacıların iOS için yayınlanmış olan Cardiogram uygulaması ile normal EKG'ye sahip olan 6 binden fazla kişinin üzerinde yaptığı çalışmalar Apple Watch'ın bu alandaki başarısını gözler önüne serdi.

EHeart adı verilen bu araştırma ile Cardiogram uygulamasının kalp ritim bozukluklarını ne seviyede tespit edebildiğini ortaya çıkardı. Yapılan araştırma Apple Watch'ın kalp ritim bozukluğu olan bireyleri %97 oranında doğru bir şekilde tespit edebildiği görüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi