Apple Yapay Zekayı iPhone'a Getiriyor!

Her defasında yapay zekaya önem verdiği bilinen ve yapay zeka teknolojisini sürekli olarak geliştiren Apple'ın yapay zeka teknolojisini iPhone'a getirmek için yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığı ortaya çıktı!

Apple Yapay Zekayı iPhone'a Getiriyor!
Apple Yapay Zekayı iPhone'a Getiriyor! Burak AYDIN
Bu içerik 504 kez okundu.

Teknolojisi devi Apple kısa bir süre sonra WWDC 2017 etkinliğinde yeni iOS sürümü iOS 11'i tanıtacak olan Appe WWDC 2017'den kısa bir süre sonra yeni iPhone modeli iPhone 8 modeli üzerinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone modeli merakla beklenirken her geçen gün yeni iPhone modeli hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bloomberg tarafından yapılan habere göre Apple yapay zekasını iPhone'larda kullanmak için özel bir çip geliştiriyor.

iphone-yapay-zeka

Bu sayede kullanıcıların yüz ve ses tanıma gibi karmaşık işlemlerini kolayca gerçekleştirecek ve bu işlemlerin yükünü üstlenecek olan bu çipin ayrıca iPhone'ların pilinin ömrünü ve performansını arttıracağı düşünülüyor.

Apple'ın bu yeni teknolojisini iPhone 8 modelinde mi yoksa hangi modelde kullanacağı bilinmezken Apple'ın bu çipe sahip cihazların prototiplerini test ettiği aktarıldı.

Apple'ın CEO'su olan Tim Cook'un uzun bir süredir yapay zeka ve arttırılmış gerçeklikle ilgili çalışmalarını düşünürsek kısa bir süre içinde Apple'ın yapay zekaya sahip ürünü bizlerle olabilir. 

apple iphone yapay zeka wwdc 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi