Apple'dan Gorilla Glass'a Dev Yatırım!

Amerikan teknoloji devi Apple günümüzde mobil cihazlarda en çok kullanılan cam teknolojisi Gorilla Glass'a yatırım yaptı!

Apple'dan Gorilla Glass'a Dev Yatırım!
Apple'dan Gorilla Glass'a Dev Yatırım! Burak AYDIN
Bu içerik 820 kez okundu.

Amerika Cupertino merkezli teknoloji devi Apple günümüzde mobil cihazlarda en çok kullanılan cam teknolojisi Gorilla Glass'ın arkasında ki şirket olan Corning Incorporated'a toplam 200 milyon dolarlık bir yatırım yaptı.

Apple'ın CFO'su Jeff Williams, Apple'ın bu yatırımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Williams'ın açıklamalarına göre bu yatırım Corning'in Ar-Ge, sermaye ekipmanları ve teknoloji geliştirilmesinde kullanılacak.

Apple CFO'su Jeff Williams "Corning, yenilik yapmaya devam eden ve Apple'ın da uzun süredir parça temin ettiği tedarikçilerine önemli bir örnektir. Apple ile Corning arasında ki bu ortaklık 10 yıl önce piyasaya sürülen ilk iPhone ile başladı. Bugün bir iPhone ya da iPad alan kullanıcılar Amerika'da geliştirilen camlara dokunuyor. Yıllardır Corning ile olan ortaklığımız devam ediyor ve Corning'e kaliteli ürünler sunduğu için daha fazla yatırım yapıyoruz" açıklamalarında bulundu.

Apple'ın bu yatırımıyla birlikte görünen o ki Apple'ın Corning'e olan yatırımları gelecekte de devam edecek. Bakalım bu iki önemli şirket ilerleyen süreçte ne gibi ortaklıklarda bulunacak. 

apple iphone ipad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi