Apple’dan Güvenlik Açığı Güncellemesi

Apple’ın deneme sürecinde olan güncellemesi 10.3.3, deneme sürecini bitirerek son haliyle kullanıcılarına kavuştu.

Apple’dan Güvenlik Açığı Güncellemesi
Apple’dan Güvenlik Açığı Güncellemesi Ezgi Eroğlu
Bu içerik 531 kez okundu.

Geçtiğimiz aylarda bir önceki sürüm olan iOS 10.3.2’yi yayınlayan Apple, her zaman olduğu gibi çok geçmeden yeni sürüm iOS 10.3.3’ü deneme sürecine almıştı. Son birkaç ayda 6 farklı demo sürümünü yayınladığı iOS 10.3.3 sürümünü tamamlayarak iPhone ve iPad cihazları ile kavuşturdu.

140 MB olan 10.3.3 güncellemesi, özellik değişikliklerinin aksine güvenlik açığı ve hata düzeltme üzerine tasarlandı. Ufak yenilikler bulunan güncelleştirmede, gelen tek özellik iPad Pro için tasarlanan üç yeni duvar kağıdı.

Apple’ın daha önce açıklamılş olduğu iOS 11 ise Eylül’de kullanıcılarına kavuşacak. Bu durumda iOS 10.3.3’ün iOS 10 için son güncelleme olduğunu söylememizde bir sakınca yok.

iTunes’in yeni versiyonu 12.6.2’yle birlikte watchOS 3.2.3, tvOS 10.2.2 ve macOS Sierra 10.12.6’yı da yeni sürümleriyle kullanıcılarına kavuşturdu.

iPhone 5 ve üstü modeller, iPod touch 6. nesil ve iPad 4. nesil ve üzeri modellerinde kullanılabilecek olan güncelleştirmeyi, Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme yolunu izleyerek iPhone ve iPad kullanıcıları yeni sürümü cihazlarına yükleyebilecek. Bunun yanı iTunes’e giriş yaparak da iOS 10.3.3 güncellemesi yüklenebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi