Apple’ın 25 Senelik İşletim Sistemi eBay’da satılıyor!

Apple'ın System 7 olarak bilinen masaüstü işletim sistemine ait orijinal CD'ler satışa çıkarıldı. 25 yıl öncesinin yazılımları olan teknolojide retro akımı seven kullanıcıları heyecanlandırma yettide arttı.

Apple’ın 25 yıl önce geliştirmekle meşgul olduğu System 7 adlı işletim sistemi orijinal CD’ler halinde eBay üzerinden satışa sunuldu.

Bir Apple kolleksiyoncusu tarafınca geliştirilmekte olan ve yıllardır saklanan CD‘ler arasında hem sistem yazılımı hem kullanım kulavuzları hemde kitapçık ve Apple geliştirici grubu tarafınca hazırlanan paket yazılımlar yer almakta.

25 yıllık olan işletim sistemi System 7‘nin ilk sürümü 1991 yılında paylaşılmıştı. Bazı kaynaklara göre Mac OS 7 olarakta adlandırılan işletim sistemi tam 1997 yılına kadar desteklenmeye devam etmişti. Bir çok Mac’te kullanılan yazılım oldukça başarılıydı.

Bu göz nuru işletim sistemi Apple’ın hazırlamış olduğu bazı program da satıcı listesinde yer almakta. Fiyatları 19 dolar olarak başlayan ve türüne göre değişkenlik gösteren retro yazılımda oldukça güzel görünüyor.


Only registered users can comment.

Etkinlik Ajansı