Apple'ın Akıllı Saati Apple Watch Diyabet Hastalarının Şekerini Ölçecek

Apple teknoloji denildiğinde ilk akla gelen isim oluyor. Giyilebilir teknoloji alanında ise gelmiş geçmiş en efsanevi ürün halen daha Apple Watch diyebiliriz. Akıllı saatin işlevleri her geçen gün artarken geçtiğimiz günlerde Apple CEO'su Tim Cook'a bazı sorular yöneltildi. Apple bünyesinde çalışan 200 kişilik doktorun ne geliştirdiği merak konusu olmuştu.

Apple'ın Akıllı Saati Apple Watch Diyabet Hastalarının Şekerini Ölçecek
Apple'ın Akıllı Saati Apple Watch Diyabet Hastalarının Şekerini Ölçecek Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 1059 kez okundu.

Diyabet hastalarına özel kan değerlerini ölçümleyen ve glikoz seviyesini belirleyip raporlayan cihazın patenti Apple tarafından alınmıştı. Bunu doğrulayan Tim Cook şu sıralar diğer bir iddianın mimarı olabilir. Apple Watch bu yeni patent ile birleştirilerek kullanıcılarının glikoz seviyesini ölçmeye başlayacak.

Bu durum başta sağlık sektörü olmak üzere çok ciddi bir sektörel gelişimin ayak sesleri olarak görülebilir. Kullanıcı saatini takarken aynı zamanda kan değerlerini ve vücut anomalilerini gözlemleyebilecek. Apple Watch şeker ölçümü için 200 doktorun özel bir birimde çalışmalarını sürdürdüğü iddiasını net olarak doğrulamadı. Fakat herhangi bir yalanlama gelmedi.

Patent konusunda en hızlı firmalardan olan Apple son dönemlerde çerçevesiz ekran, batarya içeren bileklik gibi patentlere imza attı. Şeker ölçen Apple Watch dışında saatin batarya desteğini arttırmak amacıyla bu bileklikleri piyasaya sürecekleri öngörülüyor. Yapılan araştırmalarda insanların Apple Watch batarya süresi ile alakalı şikâyetleri muhtemelen teknoloji devini harekete geçirdi.

Şu sıralar diyabet hastaları kadar normal kullanıcılarda bu gelişimin sonuç vermesini bekliyor. Geliştirici konferansına kadar muhtemelen sunum işlemlerine hazır olacağı düşünülüyor. Resmi açıklama ise Apple tarafından yakın zamanda yapılacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi