Apple'ın iPhone Modeli İngiltere'deki Terör Saldırısında Hayat Kurtardı

Yaklaşık bir hafta önce İngiltere'nin Manchester kentinde bir konser sırasında yaşanan terör olayı esnasında konsere katılan kadın izleyiciyi iPhone modeli akıllı telefonunun kurtardığı belirtildi.

Apple'ın iPhone Modeli İngiltere'deki Terör Saldırısında Hayat Kurtardı
Apple'ın iPhone Modeli İngiltere'deki Terör Saldırısında Hayat Kurtardı Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 629 kez okundu.

Gelişen teknolojiyle birlikte vazgeçilmez mobil cihazımız akıllı telefonlarla ilgili değişik haberler gelmeye devam ediyor. Hayatımızın her noktasında bazen patlama olaylarıyla karşılaştığımız cep telefonu haberlerine geçtiğimiz hafta bir yenisi daha eklendi. İngiltere'deki erör saldırısında bir iPhone, sahibinin hayatını kurtarmış gibi gözüküyor.

Manchester'de Ariana Grande konseri esnasında yaşanan terör eylemi esnasında yaralanan bir kadın izleyicinin hayatını iPhone modeli akıllı telefonunun kurtardığı öne sürüldü. Aylar önce bir çocuğun annesinin hayatını iPhone'da bulunan Siri aracılığı ile kurtarmış olmasından sonra iPhone kehanetleri devam ediyor.

İngiltere'deki terör saldırısında Lisa Bridgett adından bir kadın izleyici kendisine doğru gelen bir şarapnel parçasından iPhone'u sayesinde küçük çaplı yaralanma ile kurtulmayı başardı. Patlama esnasında Bridgett'a doğru gelen şarapnel parçası önce kadının parmağına sonra da elinde bulunan iPhone'una isabet ederek etkisini kaybettikten sonra burnuna gelmesi sonucu olaydan küçük çaplı hasarla kurtulmayı başarmış.

Bu kadar değer verdiğimiz ve yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarla ilgili böyle haberler duymak oldukça hoş olsa da Lisa Bridgett'in geleceğini artık Apple'ın iPhone modelleri ile şekillendireceği kesin.

apple iphone ingiltere terör saldırısı lisa bridgett
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi