Apple'ın Kullanıcı Bilgilerine Ulaşabilen Dark Data Şirketini Aldığı Belirtildi

Teknoloji devi Apple'ın bu kez satın aldığı firmanın işlevi oldukça dikkat çekici. Big Data adı verilen şirket yapay zeka temeliyle birlikte kullanıcı bilgilerine ulaşabilme sistemini içeren şirket, Apple tarafından satın alındı.

Apple'ın Kullanıcı Bilgilerine Ulaşabilen Dark Data Şirketini Aldığı Belirtildi
Apple'ın Kullanıcı Bilgilerine Ulaşabilen Dark Data Şirketini Aldığı Belirtildi Ahmet Faik YILMAZ
Bu içerik 604 kez okundu.

Apple'ın gelecek teknolojilerde kendisine rakip olarak gördüğü şirketlere olan ilgisi yadsınamaz bir gerçek olarak biliniyor. Bu bağlamda firmanın son alışverişi Big Data, yapay zeka ve makine öğrenimi alanlarında kendisini duyurmayı başaran Lattice Data ile ilgili oldu.

Yapay zeka, Big Data ve kullanıcı verilerine ulaşabilmeyi sağlayan Dark Data alanında uzmanlaşan Lattice Data şirketini 200 milyon dolar fiyata satın alan Apple, şirket bünyesinde görev yapan 20 mühendisi de bünyesine kattı.

2015 yılında kurulmuş olan Lattice Data şirketi bugüne kadar çok fazla dev şirketlerin ilgisini çekmeyi başaramamıştı. Apple tarafından 200 milyon dolar gibi büyük bir yatırımla satın alınan şirkette Apple'ın büyük potansiyel gördüğü apaçık ortada. Lattice Data adlı şirketin teknolojisinden ve potansiyelinden etkili bir şekilde yararlanmayı düşünen Apple bu tür satın alımlar ile adından sık sık söz ettiriyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi