Apple'ın Kurucusuda Türkiye'ye Gelmeyecek!

İstanbul'da düzenlenecek olan Dünya Akıllı Şehirler konferansının son katılımcısı olan Steve Wozniak'ın da konuşmaya katılmayacağı ortaya çıktı.

Apple'ın Kurucusuda Türkiye'ye Gelmeyecek!
Apple'ın Kurucusuda Türkiye'ye Gelmeyecek! Burak AYDIN
Bu içerik 498 kez okundu.

Bilindiği gibi İstanbul'da kısa bir süre sonra önemli bir etkinlik düzenlenecek ve bu etkinlikte bilişim sektörünün dünyada ki önemli temsilcileri sahne alacaktı. Ancak bu etkinliğe katılmayacak isimlere bir yenisidaha eklendi. 

İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından düzenlenecek olan World Cities Expo'ya katılacak olan iki konuşmacı da katılmayacak. Etkinliğin duyurulmasıyla birlikte konuşmacı olarak getirilecek olan Wikipedia'nın kurucu ismi Jimmy Wales'e yapılmış olan davet Wikipedia'nın istenilen içerikleri düzeltmemesi gerekçesiyle Wikipedia'nın kapatılmasının ardından geri çekilmişti. 

Etkinliğin bir diğer katılımcısı olan Apple'ın kurucu ismi Steve Wozniak'tan da kötü haber geldi. Etkinliğin tek konuşmacısı olarak ülkemize gelecek olan Steve Wozniak dün gönderdiği tweetle Londra'dan İstanbul'a uçmayacağını, Londra'dan direkt olarak ABD'ye uçacağını dile getirdi. 

Konuyla ilgili olarak attığı tweette "tamamlanamayan kontrat" sebebiyle ABD'ye uçacağını dile getiren Wozniak'ın bu hamlesiyle birlitke İstanbul'da düzenlenecek olan Dünya Akıllı Şehirler ( World Cities Expo ) etkinliğinin iptaline anlam verilemedi. 

Bakalım ilerleyen günlerde konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşanacak mı?

istanbul apple wikipedia steve wozniak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çin’e VPN Engeli
Çin’e VPN Engeli
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi
Bazı Ülkelerde Güncelleme İsminin Değişik Olacağı Belirtildi